Συλλεκτικό Στέκι
1809/8 CAPPED BUST $5 NGC MS 63 - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Δημοφιλή Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-86.html)
+--- Φόρουμ: Διάφορα Ξένα Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-89.html)
+--- Νήμα: 1809/8 CAPPED BUST $5 NGC MS 63 (/thread-248.html)

Σελίδες: 1 2


RE: 1809/8 CAPPED BUST $5 NGC MS 63 - Elpidoforos - 08/12/16 08:22:04

Καλημέρα Νίκο.
Προσωπική εμπειρία στέλνω έναν θυρεό καλών προδιαγραφών, περίμενα ένα ms62 τουλάχιστον,α) μου επιστρέφει καθαρισμένος παθαίνω εγκεφαλικό β)το ξαναστέλνω μου επιστρέφει από κόσμημα ξανά εγκεφαλικό γ) το ξαναστέλνω μου επιστρέφει au58 
ΕΛΕΟΣ όλα αυτά στην ίδια εταιρεία, μου κόστισε ο θυρεός για ms64 λοιπόν ποιός είναι τελικά ο σκοπός? έχουν βρεί 100 προβλήματα που μπορούν γράψουν και κάνουν παλαβά.
Ενας έπρεπε να είναι ο σκοπός τους Η ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ απολύτως τίποτε άλλο.


RE: 1809/8 CAPPED BUST $5 NGC MS 63 - ellinas - 08/12/16 09:31:41

(08/12/16 08:22:04)Elpidoforos Έγραψε:  Καλημέρα Νίκο.
Προσωπική εμπειρία στέλνω έναν θυρεό καλών προδιαγραφών, περίμενα ένα ms62 τουλάχιστον,α) μου επιστρέφει καθαρισμένος παθαίνω εγκεφαλικό β)το ξαναστέλνω μου επιστρέφει από κόσμημα ξανά εγκεφαλικό γ) το ξαναστέλνω μου επιστρέφει au58 
ΕΛΕΟΣ όλα αυτά στην ίδια εταιρεία, μου κόστισε ο θυρεός για ms64 λοιπόν ποιός είναι τελικά ο σκοπός? έχουν βρεί 100 προβλήματα που μπορούν γράψουν και κάνουν παλαβά.
Ενας έπρεπε να είναι ο σκοπός τους Η ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ απολύτως τίποτε άλλο.

Mε όλα αυτά που μας είπες Δημήτρη το πάθαμε και μείς το εγκεφαλικό.Καλά σοβαρά το λες ότι στην ίδια εταιρία έστειλες το ίδιο νόμισμα 3 φορές και στο γυρίσανε πίσω με 3 διαφορετικές γνωματεύσεις.Εξακολουθεί κόσμος και στέλνει νομίσματα έναντι αμοιβής εκεί;
Φίλε μου θα έβαζα τα στοιχεία μέσα σε ένα φάκελλο και θα τα έστελνα με το ερώτημα ,της απόταξης-sorry παρασύρθηκα- Smile Smile Smile,κύριοι εδώ έχω 3 φωτογραφίες του ιδίου νομίσματος με 3 διαφορέτικες γνωματεύσεις απο την εταιρία σας.Παρακαλώ όπως τύχω της τελικής σας απόφασης και μιας εξήγησης για την 3 φορές διαφορετική γνωμάτευση σας.
Τέλος καλό θα ήταν να μας έβαζες και καμμιά φωτογραφία της πέτρας του σκανδάλου


RE: 1809/8 CAPPED BUST $5 NGC MS 63 - Elpidoforos - 08/12/16 09:54:45

Μιχάλη δεν υπάρχει πλέον το νόμισμα το έδωσα, ήταν ένας θυρεός του 1864 κάπου όμως πρέπει να έχω τα ετικετάκια για ενθύμιο. Big Grin
Το ξανάπαθα όμως πάλι με την ίδια ημερομηνία θυρεό βγήκε και αυτός καθαρισμένος, σε αυτόν ειδικά πρέπει να είσαι μεθυσμένος για να τον κρίνεις έτσι,πρέπει να τον δείς ζωντανά για να καταλάβεις.
Απλά μου κάνει εντύπωση φίλε που το ακούς για πρώτη φορά, πολλοί φίλοι έχουν πάθει κάτι σχεδόν αντίστοιχο.
Το αδιανόητο για μένα είναι ένα νόμισμα που έχει χαρακτηριστεί από κόσμημα σε επόμενη πιστοποίηση να παίρνει βαθμό,αυτό δεν δικαιολογείται με τίποτε.
Το συμπέρασμα λοιπόν είναι να σταματήσουν οι χαρακτηρισμοί και να επικεντρωθούν στην ΟΥΣΙΑ, άνθρωποι είναι και ο καθένας λέει και πιστεύει τα δικά του όταν υπάρχουν τόσες πολλές διαβαθμίσεις καταστάσεων.
Ενα και ένα κάνουν δύο, ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ - ΒΑΘΜΟΣ ίσως τα βλέπω απλοικά αλλά αυτό πιστεύω.

Υ.Γ. Σε αυτόν δεν πήγαινα για κανέναν βαθμό ιδιαίτερο, πίστευα σε ένα 58 δεν με ενδιέφερε γιατί ήθελα το D.N. στην συλλογή μου είναι ολόκληρη ιστορία που να σου εξηγώ, αλλά να είσαι σίγουρος αυτός θα γράψει αυτό που θέλω. Big Grin