Συλλεκτικό Στέκι
Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Διάφορα Συλλεκτικά (https://syllektiko-steki.gr/forum-58.html)
+--- Φόρουμ: Διάφορα (https://syllektiko-steki.gr/forum-78.html)
+--- Νήμα: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. (/thread-314.html)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39


RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - acaliptos - 26/02/17 21:06:42

(26/02/17 20:44:20)miou Έγραψε:  .... νομίζω ότι έχει αλλάξει και πληρώνουν και οι φίλοι & family τώρα.....

Αν έχεις υπόλοιπο στο paypal balance , δεν κοστίζει τίποτα να στείλεις με την επιλογή "friends and family".


RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - miou - 26/02/17 21:18:27

Coll δεν το γράφει γιατί ξεχάσανε να το βάλουνε. Τα χει αυτά το PayPal  Big Grin
Στειλτους μήνυμα να τσακιστουνε να βάλουνε account details στο top up

acalipte Ήταν δωρεάν παλιότερα, τώρα όχι 
Δοκιμασε το να με επαληθεύσεις


RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - coll - 26/02/17 21:26:46

(26/02/17 21:18:27)miou Έγραψε:  Coll δεν το γράφει γιατί ξεχάσανε να το βάλουνε. Τα χει αυτά το PayPal  :D
Στειλτους μήνυμα να τσακιστουνε να βάλουνε account details στο top up

acalipte Ήταν δωρεάν παλιότερα, τώρα όχι 
Δοκιμασε το να με επαληθεύσεις


Καλοοοο!!!!???
Δηλαδη μου λες οτι αν εκει πληκτρολογησω το ΙΒΑΝ που μου ζητα , μπορω να βαλω χρηματα στο paypal balacce.;;;;
Αν ειναι ετσι οκ και σε ευχαριστω για την βοηθεια.
Παρεπιπτοντως οντως πλεον γδερνουν νομιζω κανονικοτατα   και τους φιλους μαι οικονενειες ? Στην τελευταια καταθεση απο φιλο πληρωσε προμηθεια


RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - miou - 26/02/17 21:30:38

Αν σου ζητάει IBAN είσαι στο withdraw
Ρωτάει που να στείλει αν το πληκτρολογήσεις βγαζεις χρήματα από το balance και στείλεις σε αυτό το ΙΒΑΝ


RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - coll - 26/02/17 21:40:44

Φιλε οταν πατω το top up  βγαζει το παρακατω....... στο κανω copy, μονο τα στοιχεια μου εβγαλα. Εκει κατω απο το account owner ζητα το ΙΒΑΝ μου.
Νομιζω δεν χρειαζεται να μεταφρασω.



Link your bank account

To top up your PayPal account, all you need to do is link a bank to your account. To get started, please enter your bank information below.
Once you link a bank account to your PayPal account, you can easily withdraw money from your PayPal account to your bank account.
Please enter your bank account details exactly as they appear on your bank statement.
Account owner.............

IBANWhat's an IBAN?



RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - acaliptos - 26/02/17 21:44:33

(26/02/17 21:18:27)miou Έγραψε:  acalipte Ήταν δωρεάν παλιότερα, τώρα όχι 
Δοκιμασε το να με επαληθεύσεις

https://www.paypal.com/cz/cgi-bin/webscr?cmd=_display-receiving-fees-outside

Παράθεση:It's always free to send money to friends and family when you use your PayPal balance or bank account. Fees apply only if the sender uses a credit or debit card, or if you receive any payment for goods or services



RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - miou - 26/02/17 21:48:13

Ίσως έκαναν αλλαγές και απαιτείται πρώτα να συνδέσεις έναν τραπεζικό λογαριασμό 
Δεν υπάρχει πρόβλημα παντως αφού μετά μπορείς να τον βγάλεις

acalipte ναι μεν το γράφει εκεί αλλά εγώ κάθε φορά που στέλνω με χρεώνει (για την ακρίβεια χρεώνει τον παραλήπτη. Δεν ξέρω αν εννοεί αυτό!)
Υπάρχουν εδώ πολλοί που μεταφέρουν Ας μας πουν αν υπάρχουν fees


RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - coll - 26/02/17 21:53:03

(26/02/17 21:48:13)miou Έγραψε:  Ίσως έκαναν αλλαγές και απαιτείται πρώτα να συνδέσεις έναν τραπεζικό λογαριασμό 
Δεν υπάρχει πρόβλημα παντως αφού μετά μπορείς να τον βγάλεις


Πιθανον , αυτο σκεφτηκα και το ανεφερα παραπανω
 Ηθελα να μαθω προκαταβολικα ωστε μονο σε εκτακτη αναγκη να συνδεσω τον λογαριασμο μου με το παυπαλ, κατι που το εχω αποφυγει ως τωρα απο φοβο.

Σε καθε περιπτωση ευχαριστω για τον χρονο και την βοηθεια


RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - coll - 26/02/17 21:54:45

(26/02/17 21:48:13)miou Έγραψε:  Ίσως έκαναν αλλαγές και απαιτείται πρώτα να συνδέσεις έναν τραπεζικό λογαριασμό 
Δεν υπάρχει πρόβλημα παντως αφού μετά μπορείς να τον βγάλεις


Πιθανον , αυτο σκεφτηκα και το ανεφερα παραπανω
 Ηθελα να μαθω προκαταβολικα ωστε μονο σε εκτακτη αναγκη να συνδεσω τον λογαριασμο μου με το παυπαλ, κατι που το εχω αποφυγει ως τωρα απο φοβο.

Σε καθε περιπτωση ευχαριστω για τον χρονο και την βοηθεια, χρησιμο και το  οτι μπορω μετα να τον βγαλω , κατι που δεν ηξερα


RE: Εbay - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ. - acaliptos - 26/02/17 22:05:35

(26/02/17 21:48:13)miou Έγραψε:  acalipte ναι μεν το γράφει εκεί αλλά εγώ κάθε φορά που στέλνω με χρεώνει (για την ακρίβεια χρεώνει τον παραλήπτη. Δεν ξέρω αν εννοεί αυτό!)
Υπάρχουν εδώ πολλοί που μεταφέρουν Ας μας πουν αν υπάρχουν fees

Χωρίς να στείλω , προχώρησα τα βήματα , έχοντας υπόλοιπο στο balance , έβαλα οτι θα στείλω 10€ και ο παραλήπτης μου έγραψε οτι θα λάβει επίσης 10€.

Εχω κάτι μήνες να στείλω , δωρεάν ήταν .
Αν τύχει και στειλει η λάβει κάποιος με αυτόν τον τρόπο ας μας πει.