Συλλεκτικό Στέκι
Συλλεκτική λίρα 1914 - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Ειδικές Κατηγορίες (https://syllektiko-steki.gr/forum-91.html)
+--- Φόρουμ: Πλαστά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-92.html)
+--- Νήμα: Συλλεκτική λίρα 1914 (/thread-587.html)

Σελίδες: 1 2


RE: Συλλεκτική λίρα 1914 - milou - 23/01/17 19:26:35

(23/01/17 19:14:11)gkounto Έγραψε:  Mηδενι δικην δικασης πριν αμφοιν μύθον ακουσεις.

Σας ευχαριστω κ.Γιωργο.Ενισχυετε την εκτιμηση μου προς το προσωπο σας.Καλη συνεχεια.


RE: Συλλεκτική λίρα 1914 - gkounto - 23/01/17 19:31:36

Και κάτι ακόμα Γιάννη
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν θα πρέπει μόνο να ειναι τίμια αλλα και να φαίνεται.
Εγω προσωπικά χαίρομαι που το παρον forum απαγορεύει (την σιχαίνομαι αυτη τη λέξη αλλα εδω ειναι απαραίτητη) τις πωλήσεις πλαστών. Και εννοώ τα εν γνώση μας πλαστα οχι αυτα που μπορεί να μας ξεφύγουν απο όλους χωρις δόλο.
Ειναι σωστός ο όρος αυτός.


RE: Συλλεκτική λίρα 1914 - gkounto - 23/01/17 19:49:45

Τα εν γνωσει μας τέλος πάντων να διορθώσω την γραμματική μου


RE: Συλλεκτική λίρα 1914 - milou - 23/01/17 19:59:01

(23/01/17 19:31:36)gkounto Έγραψε:  Και κάτι ακόμα Γιάννη
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν θα πρέπει μόνο να ειναι τίμια αλλα και να φαίνεται.
Εγω προσωπικά χαίρομαι που το παρον forum απαγορεύει (την σιχαίνομαι αυτη τη λέξη αλλα εδω ειναι απαραίτητη) τις πωλήσεις πλαστών. Και εννοώ τα εν γνώση μας πλαστα οχι αυτα που μπορεί να μας ξεφύγουν απο όλους χωρις δόλο.
Ειναι σωστός ο όρος αυτός.

+100000000000


RE: Συλλεκτική λίρα 1914 - Nonos - 24/01/17 08:16:48

(23/01/17 18:44:44)gkounto Έγραψε:  Πως καταχωρήθηκε ομως;
Ως γνήσιο η ως πλαστό;

Ως γνήσιο προσπάθησε να πουληθεί, μαζί με μιά άλλη κόπια. Κι όχι μόνο αυτό, υπάρχει και συνέχεια.

Τα κομμάτια που βγήκαν προς πώληση ήταν τρία, κάποιος που μπορεί να ξεχωρίσει ένα γνήσιο από ένα πλαστό καταλαβαίνει αμέσως πόσα είναι αντίγραφα από αυτά και πόσα είναι γνήσια.


[Εικόνα: 2n6wy09.jpg]
[Εικόνα: 27zc2ed.jpg]





Για αυτούς που δεν γνωρίζουν, μπορούν εύκολα να καταλάβουν την πλαστότητά της από αρκετά σημεία γιατί είναι κακή κόπια, ξεχωρίζει όμως η χρονολογία, τα αρχικά του χαράκτη στην reverse, και το " F" στο οποίο η άνω άκρη τελειώνει σε ευθεία.

Τώρα αν υπάρχει δόλος ή όχι αυτό δεν μπορώ να το ξέρω, πληροφορήθηκα όμως πως τα κομμάτια αυτά είχαν πουληθεί σε μέλος και επιστράφηκαν ως κόπιες πριν βγουν προς πώληση στο φόρουμ.

[Εικόνα: 2dwaw09.jpg]


RE: Συλλεκτική λίρα 1914 - milou - 24/01/17 10:48:19

Ρε τι απιστευτα διαβαζω θα τρελαθω!!! Sad Sad Sad

Ρε ποιο ειναι αυτο το μελος που μου τις γυρισε θα με τρελανεις;;Ας βγει να μας το πει.Γιατι εγω απο κανεναν δεν πηρα λιρες πισω.Αν θες γραψε μας  η στειλε μου πμ ποιος ειναι αυτος που γραφει αυτο το μυνημα να τον ξεφτιλισω δημοσια που λεει οτι πηρε αυτες τις λιρες και μου τις επεστρεψε.

Λεγε ποιος ειναι να τον ξεφτιλισω δημοσια γιατι λεει ψεμματα!!!Και οι τρεις λιρες ηταν σε θυριδα απο το 2011 και βγηκαν μια μερα πριν την πωληση.Λεγε γιατι καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται!!

Μιχαλη μου φαινεται σε παρεξηγησα.Τρως δουλεμα και εσυ μου φαινεται και απλα τα πιστευεις!!! Angry Angry