Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: 1 Δραχμή 1911
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους  Smile Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας σχετικά με την κατάσταση της παρακάτω δραχμούλας , η οποία είναι νέα παραλαβή... Ευχαριστώ πολύ !
Να τη χαίρεσαι.

Είναι XF.  Το μαλλί έχει τις φθορές της αντίστοιχης κατάστασης, καθώς τα νομισματόσημα και το  rim.

Οι φωτό δεν βοηθάνε γιατί είναι πολύ σκούρες για να πούμε για την πατίνα ή το πεδίο.
Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο , είναι δύσκολη γενικότερα η εκτίμηση αυτών των δραχμών , ανεβάζω και 2 φωτό πιο φωτεινές , αν βοηθάνε καθόλου , και να πω ότι στο ριμ  φαίνεται λίγο σαν να κάνει διπλό ριμ σε κάποιο σημείο , δεν ξέρω πως το λένε αυτό ..? Είναι πολύ όμορφο στο χέρι !!
Εχω και εγώ ενα ίδιο σφάλμα, έχει να κάνει με εκκεντρότητα δισκου-μήτρας
Συμφωνώ με το Νίκο (ukobke), άντε να φθάσει μέχρι χαμηλό AU Undecided .
Συμφωνω και γω με τους προλαλησαντες
αλλα μου αρεσει παντα -ενώ μαζεύεις πιο υψηλες κταστασεις-
να σε βλεπω να "καψουριαζεσαι" με ένα νομισμα ανεξαρτήτως βαθμου.
Τοσα χρονια και ακομα "καψουρης"..εισαι ωραιος Shy
Καλοριζικο λοιπον και τουτο Shy
Σας ευχαριστώ πολύ όλους , για τις απαντήσεις , τα σχόλια και φυσικά τις πληροφορίες  Smile
Έχεις δίκιο σχετικά με το κάπως έκκεντρο χτύπημα , είναι λίγο ιδιαίτερο φίλε Γιώργο , και σε ευχαριστώ και για τις πληροφορίες !
Όσο για την "καψούρα "  , είναι αλήθεια ότι κατα καιρούς και όταν κάτι έχει ιδιαιτερότητες που κεντρίζουν το ενδιαφέρον μου , έλκομαι και υποκύπτω στη γοητεία ορισμένων νομισμάτων ....χεχεχε Big Grin Big Grin 
Ευχαριστώ άπαντες !!!