Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: Πιστοποίηση λιρας
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Σελίδες: 1 2
Γεια σας παιδια. Ειμαι νεος στην παρεα σας αλλα παρακολουθω χρονια διαφορα θεματα κυριως στο facebook. Ειμαι κατοχος μιας χρυσης λιρας του 1913 -P- σε καλη κατασταση. Θελω να την πιστοποιησω γιατι μου τη ζητησε,  γνωστος οικος δημοπρασιων και βεβαια να την πιστοποιησει ο ιδιος. Αλλα δεν ξερω καθολου το συστημα και φοβάμαι λιγο. Τιμη εκκίνησης μου εδωσε 50.000 . Δυστυχώς δεν εχω φωτογραφια να αναβασω γιατι ειναι σε θυριδα, ομως θα φροντισω να την βγαλω μερικες φωτογραφιες να την ανεβασω. 
Η ερωτηση μου ειναι που και πως θα την παω μονος μου για πιστοποιηση;
1913 C εννοείς .
(07/01/18 22:41:17)acaliptos Έγραψε: [ -> ]1913 C εννοείς .

1913 c εχεις δικιο φιλε μου
Μαλλον C εννοεις. Big Grin
Μπορεις και μονος σου να στειλεις, στις δυο μεγαλες εταιρειες, αλλα υπαρχει ενα ρισκο ταχυδρομειου. (εστω μικρο) συν του οτι για ενα νομισμα δεν λεει..
Μπορεις να τα στειλεις μεσω των εγχωριων επισημων dealers των δυο μεγαλων εταιρειων, (NGC, PCGS) αν γκουγκλαρεις θα δεις ποιοι ειναι.
Εδω μελη μας ειναι ο gkounto (Γιωργος Κουντουριδης) και ο Καραμητσος.
Καλησπέρα
To πως θα το πιστοποιήσεις μόνος σου θα στο πουν άλλα παιδιά που τα γνωρίζουν καλύτερα τα θέματα αυτά.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι το τι ιδιαίτερο έχει η λίρα 1913P που είναι κατά MARSH χαρακτηρισμένη ως κοινή με παραπάνω απο 4.600.000 κομμάτια mintage που οδήγησε τον γνωστό οίκο δημοπρασιών να σου δώσει τιμή εκκίνησης 50.000
[quote="haros" pid='19653' dateline='1515358049']
Και πως θα μπορουσα να ερθω σε επαφη με τους κυριους; εχω και αλλες τις οποιες δεν εχω ψαξει να δω αν αξιζουν. Και αυτη τυχαια εμαθα την αξια της. Μπορει να υπαρχουν και αλλες.
(07/01/18 22:49:18)ellinas Έγραψε: [ -> ]Καλησπέρα
To πως θα το πιστοποιήσεις μόνος σου θα στο πουν άλλα παιδιά που τα γνωρίζουν καλύτερα τα θέματα αυτά.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι το τι ιδιαίτερο έχει η λίρα 1913P που είναι κατά MARSH χαρακτηρισμένη ως κοινή με παραπάνω απο 4.600.000 κομμάτια mintage που οδήγησε τον γνωστό οίκο δημοπρασιών να σου δώσει τιμή εκκίνησης 50.000

Εκανα λαθος 1913 c ειναι εκανα λαθος. Προσπαθω να το αλλαξω αλλα δεν ξερω. Παιδια βοηθατε.
https://syllektiko-steki.gr/user-44.html
Πατα πανω εκει που λεει "στειλτε προσωπικο μηνυμα", ο Γιωργος ειναι εξπερ στα Αγγλικα και θα σε βοηθησει σε οτι χρειαζεσαι.
(07/01/18 22:55:43)dram3302 Έγραψε: [ -> ]
(07/01/18 22:49:18)ellinas Έγραψε: [ -> ]Καλησπέρα
To πως θα το πιστοποιήσεις μόνος σου θα στο πουν άλλα παιδιά που τα γνωρίζουν καλύτερα τα θέματα αυτά.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι το τι ιδιαίτερο έχει η λίρα 1913P που είναι κατά MARSH χαρακτηρισμένη ως κοινή με παραπάνω απο 4.600.000 κομμάτια mintage που οδήγησε τον γνωστό οίκο δημοπρασιών να σου δώσει τιμή εκκίνησης 50.000

Εκανα λαθος 1913 c ειναι
 οκ
(07/01/18 22:58:25)haros Έγραψε: [ -> ]https://syllektiko-steki.gr/user-44.html
Πατα πανω εκει που λεει "στειλτε προσωπικο μηνυμα", ο Γιωργος ειναι εξπερ στα Αγγλικα και θα σε βοηθησει σε οτι χρειαζεσαι.

Ευχαριστώ πολυ παιδια για την πολυ μεγαλη και αμεση βοηθεια
Σελίδες: 1 2