Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: Κοπια
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Σελίδες: 1 2
Το νου σας, κοπια απο τα πολυ ..........παλια

https://www.ebay.com/itm/1833-A-GREECE-5...rk:34:pf:0
Μπραβο Νικο που συνεχιζεις και επισημαινεις τα πλαστα γιατι ειναι ενα σημαντικο σημειο! Ανεβαζω φωτογραφια να υπαρχει!
Την ειχα τσεκαρει το 2010.Μεσολαβησε μια καταστροφη αρχειων στον υπολογιστη μου και με την μη συχνη εμφανιση τους καθυστερησε η ερευνα πολυ....
Μεχρι το 2012 ομως ημουν σιγουρος 100% .Ανοιξα θεμα σε αλλο φορουμε τοτε και γραφτηκαν 10αδες σελιδες με αρκετες φωτογραφιες και αποδειξεις.
Ηδη εχω στο αρχειο μου φωτο τουλαχιστον 3 ιδια νομισματα σαν αυτο της δημοπρασιας
(22/11/18 20:13:51)nikos Έγραψε: [ -> ]Την ειχα τσεκαρει το 2010.Μεσολαβησε μια καταστροφη αρχειων στον υπολογιστη μου και με την μη συχνη εμφανιση τους καθυστερησε η ερευνα πολυ....
Μεχρι το 2012 ομως ημουν σιγουρος 100% .Ανοιξα θεμα σε αλλο φορουμε τοτε και γραφτηκαν 10αδες σελιδες με αρκετες φωτογραφιες και αποδειξεις.
Ηδη εχω στο αρχειο μου φωτο τουλαχιστον 3 ιδια νομισματα σαν αυτο της δημοπρασιας

χμ, πρέπει νάναι η πρώτη κόπια ε ? Ξεγελάει πάντως, γιατί μου φαίνεται διορθωμένο σε κάποια σημεία
Πάντως, τέτοιο νόμισμα, λόγω λεπτομερειών, αποκλείεται να το άγγιζα
Ηταν πολυ καλη δουλεια.Πολλα κομματια ειχε πουλησει ενας δικος μας στο ebay τοτε σε τρελες τιμες!Πολλοι την πατησαν.
Οι Κινεζοι δεν μας εχουν συνηθισει σε τετοια ποιοτητα ακομα και σημερα με την εννοια να σε ξεγελασει εννοω....
(22/11/18 21:08:22)nikos Έγραψε: [ -> ]Ηταν πολυ καλη δουλεια.Πολλα κομματια ειχε πουλησει ενας δικος μας στο ebay τοτε σε τρελες τιμες!Πολλοι την πατησαν.
Οι Κινεζοι δεν μας εχουν συνηθισει σε τετοια ποιοτητα ακομα και σημερα με την εννοια να σε ξεγελασει εννοω....

Ειναι αυτή με το παχύ rim..., ετσι ?
Δεν εχω πιασει ποτε μου.
Αλλα απ'οσο ξερω ειναι ασημι.Δεν παει το μυαλο σου οτι ειναι κοπια.
Ο δισκος εχω ακουσει οτι ειναι απο δισκακι morgan.
Χτυπημένα σε δίσκους των Μοργαν δολλαρσ
(22/11/18 21:18:04)STEL2 Έγραψε: [ -> ]Χτυπημένα σε δίσκους των Μοργαν δολλαρσ

Αρα, ειναι η 2η κόπια, η "καλή", που περιέχει ασήμι,α λλά χτυπημένη πάλι πάνω σε δίσκους των Morgan Dollars

[Εικόνα: 29106c.jpgl]
[attachment=6817]
Αυτος που το ειπε δεν ηταν τυχαιος.Αρκετοι απο μας κοπιαζουμε να βρουμε στοιχεια και να τα δωσουμε δημοσια για διαλογο.
Μακαρι να εχει και καποιος αλλος να προσθεσει κατι.
Δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα η φωτο στο αλλο σαιτ απλα να θυμισω τα σημαδια
Σελίδες: 1 2