Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: 50 Lepta 1868
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Είχα καιρό να δω μαιμού πενηνταράκι 1868

https://www.ebay.com/itm/Vintage-Not-50-..._Auction=1
Ακριβα το έχει. Τον περασμένο μήνα είχα δει ένα στα 8 ευρώ + 3-4 ευρώ μεταφορικα. Το δικό μου το είχα πάρει, αν θυμάμαι από Κίνα πριν 2-3 χρόνια.  Είναι κάποια νομίσματα, που λυπάμαι,  αλλά δεν μπαίνουν στην συλλογή μου αλλιώς Wink ..

Υγ... Πάντος έχει γεμίσει ο τόπος από μαϊμουδες, σε όλες τις περιόδους, και όχι σε τόσο σπάνια νομίσματα όσο το 50αρακι αυτό. θέλει μεγάλη προσοχή, οι απατεώνες......ππαραμονεύουν.

Υγ2... Από την φωτογραφία, ξεχωρίζει στο μικρότερο Α. Ο πωλητής, τίμιος, λέει ότι είναι κόπια, και λέει ότι το γνήσιο κάνει 15.000 ευρώ, όπως και ότι υπάρχουν 50 κομμάτια.
Για το <Α> κατω απο την ημερομηνια λεμε;
(02/03/19 13:26:20)exmim Έγραψε: [ -> ]Ακριβα το έχει. Τον περασμένο μήνα είχα δει ένα στα 8 ευρώ + 3-4 ευρώ μεταφορικα. Το δικό μου το είχα πάρει, αν θυμάμαι από Κίνα πριν 2-3 χρόνια.  Είναι κάποια νομίσματα, που λυπάμαι,  αλλά δεν μπαίνουν στην συλλογή μου αλλιώς Wink ..

Υγ... Πάντος έχει γεμίσει ο τόπος από μαϊμουδες, σε όλες τις περιόδους, και όχι σε τόσο σπάνια νομίσματα όσο το 50αρακι αυτό. θέλει μεγάλη προσοχή, οι απατεώνες......ππαραμονεύουν.

Υγ2... Από την φωτογραφία, ξεχωρίζει στο μικρότερο Α. Ο πωλητής, τίμιος, λέει ότι είναι κόπια, και λέει ότι το γνήσιο κάνει 15.000 ευρώ, όπως και ότι υπάρχουν 50 κομμάτια.

στον τίτλο είναι παραπλανητικός, ήξεις αφήξεις
από τη μία Not 50 Lepta και από την άλλη Vintage!Rare Exelent Coin!

....και επειδή το πρωτότυπο είναι σπάνιο μόνο 50 κομμάτια, πληρώστε κανα 30άρι για κόπια !!!
Θέλει προσοχή, έχουν δυσκολέψει τα πράγματα. Οι αγορές μας, ειδικά από το ιντερνετρ, ακόμα περισσότερο. Το είπα και εγώ, πολλά ζητά. Το βρίσκεις και φτηνότερα. ΑΝ το θες, εστο και κόπια.

Ναι για το Α κάτω από την ημερομηνία. Στο γνήσιο, είναι πιο μεγάλο.
(02/03/19 19:47:31)exmim Έγραψε: [ -> ]Θέλει προσοχή, έχουν δυσκολέψει τα πράγματα. Οι αγορές μας, ειδικά από το ιντίντερ, ακόμα περισσότερο.

Ναι για το Α κάτω από την ημερομηνία. Στο γνήσιο, είναι πιο μεγάλο.
+668474624624482
ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ
(02/03/19 19:47:31)exmim Έγραψε: [ -> ]Ναι για το Α κάτω από την ημερομηνία. Στο γνήσιο, είναι πιο μεγάλο.

Μήπως ειναι πικοιλία ? Big Grin
(02/03/19 20:17:03)STEL2 Έγραψε: [ -> ]
(02/03/19 19:47:31)exmim Έγραψε: [ -> ]Ναι για το Α κάτω από την ημερομηνία. Στο γνήσιο, είναι πιο μεγάλο.

Μήπως ειναι πικοιλία ? Big Grin

Big Grin Big Grin Big Grin
μην ψάχνετε τέτοιες λεπτομέρειες,
το νόμισμα έχει στοιχεια σε σημεία απο F έως MS 
άσε που είναι σαν εμενταλ τυρι
(02/03/19 20:17:03)STEL2 Έγραψε: [ -> ]
(02/03/19 19:47:31)exmim Έγραψε: [ -> ]Ναι για το Α κάτω από την ημερομηνία. Στο γνήσιο, είναι πιο μεγάλο.

Μήπως ειναι πικοιλία ? Big Grin


Big Grin Big Grin