Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΠΑΝΙΟΥ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Παρακαλω καποιον διαχειρηστη η ειδικο να εκτιμηση το βιβλιαριο αγροτικης τραπεζας ετους 1938, σε αριστη κατασταση.
Καλημέρα και καλώς ήλθες. Βάλε αν θέλεις και μια φωτογραφία καθαρή για να μπορέσουμε να κάνουμε εκτίμηση.
προσπαθω να ανεβασω αλλα δεν βρισκω τον τροπο. παω στην αναζητηση βρισκω το αρχειο εμφανιζεται αλλα τιποτα. γνωριζετε τον τροπο ?
Τελικα τα καταφερα και ανεβασα φωτογραφιες του Βιβλιαριου.
Ευχαριστω
Σπανιο και σε πολύ καλή κατασταση.  Πρώτη φορά βλέπω βιβλιάριο της ΑΤΕ του μεσοπολέμου επομένως η συλλεκτική του αξια είναι σημαντική.  Αν πρόσεξες ΕΧΩ ανεβάσει και εγώ ένα βιβλιάριο καταθέσεων της Εθνικής του 1942. Υπάρχουν και άλλα σαν και αυτό οπότε έχει πέσει η αξία του. Στο συγκεκριμένο πιστεύω ότι είναι σημαντικό σαν αντικείμενο αλλά σαν τιμή  είναι το ακριβώς αντίθετο.
Στην αξία παίζει ρόλο αν είναι κάποιου άσημου ή ενός διάσημου Τραγουδιστή, Πολιτικού, Ηθοποιού, Στρατιωτικού, Αθλητή.
Νομίζω οτι η Ελληνική αγορά είναι πολύ ρηχή για τέτοιου είδους αντικείμενα (exonumia) , αλλά αυτό δεν με σταματά σαν συλλέκτη να αγοράζω προπολεμικά μπλοκ επιταγών, τιμολόγια με αναλυτικές εργασίες Έλληνα ξυλουργού στην Αλεξάνδρεια κλπ κλπ, έτσι απλά για το κέφι μου. Κι αυτό σ’αυτην την κατηγορία θα το έβαζα, μου αρέσει πολύ αλλά δεν έχω γνώσεις για να προσφέρω κάτι εποικοδομητικό ως προς την αξία του.
Προσωπικη αποψη, ειναι οτι η συλλεκτικη αξια ειναι 30-35 ευρω. 10-15 ευρω η τιμη πωλησης.
Λόγω της Σπανιότητας του και της εξαιρετικής του κατάστασης για όποιον ενδιαφέρετε το διαθέτω στα 50€.
Ανοιξε καινούργιο θέμα στις πωλήσεις,γιατί εδω δεν επιτρέπεται.
 Με το ποσόν που ζητάς  και τα μεταφορικά+ ΦΩΤΟ.