Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: Πέντε δραχμές
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Σελίδες: 1 2
Ας βάλω κι εγώ ένα ταληράκι του 1930. Είναι πιστοποιημένο,
Δεν ξέρω πως φαίνεται για εκτίμηση.
Νάτος και ο Θανάσης που μας αποκαλύπτει τα μυστικά του Smile . Δεν μας τα είχες πει Αθανάσιε! Ωραίο τάληρο Λονδίνου αν δεν κάνουν ... βούλες τα ματάκια μου. Να ευχηθώ και στα υπόλοιπα της περιόδου, μιάς και σε λίγα χρόνια συμπληρώνονται 100 χρόνια από την κυκλοφορία τους. 

Δεν θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπεί, αλλά πλάκα-πλάκα από την έκδοση των κερμάτων της περιόδου της Β' Δημοκρατίας όπως έχει επικρατήσει να την ονομάζουμε, πέρασαν σχεδόν 25 χρόνια μέχρι να ξαναβγάλει κέρματα το Ελληνικό Κράτος το 1954.
Σ' ευχαριστώ, Νίκο. Δεν έτυχε όμως να σου πω κι εγώ ότι την έχω συμπληρώσει αυτή τη περίοδο και μάλιστα σε ανεκτές καταστάσεις.
Πολύ ωραίο. Είναι ένα από τα νομίσματα που σχεδόν πάντα κάνω λάθος στην εκτίμηση δεν ξέρω γιατί ίσως δεν τοχω που λένε. Πάντως  αυτό μου αρέσει. Και όπως πάντα θα αποτολμήσω τελικά την εκτίμηση, θα πω 64. Θα χαρώ όμως να έχω κάνει λάθος προς τα κάτω και δεν θα με εκπλήξει.
(20/11/20 17:56:04)gkounto Έγραψε: [ -> ]Πολύ ωραίο. Είναι ένα από τα νομίσματα που σχεδόν πάντα κάνω λάθος στην εκτίμηση δεν ξέρω γιατί ίσως δεν τοχω που λένε. Πάντως  αυτό μου αρέσει. Και όπως πάντα θα αποτολμήσω τελικά την εκτίμηση, θα πω 64. Θα χαρώ όμως να έχω κάνει λάθος προς τα κάτω και δεν θα με εκπλήξει.

Eδω οι graders που πληρώνονται για αυτο δεν ξερουν να τα βαθμολογούν Κε Γιώργο.
 Σαν να σου λενε μεσες ακρες, εχεις 30 ταληρα του 1930; Στειλε και τα τριαντα και οπου κατσει η μπίλια.

 Ωραίο τάληρο Αθανάσιε, μπροστα απαιχτο. Πισω έχει ενα θεμα στο 5 ΔΡΑΧΜΑΙ και στο πεδίο τριγύρω.
Μπράβο Θανάση, για 63-64 το βλέπω, πολύ καλό να το χαίρεσαι!
Σας ευχαριστώ όλους. Η πιστοποίηση έγινε από την PCGS πριν αρκετά χρόνια και το βαθμολόγησε ως MS 62.
Χαμηλο και αδικημένο μου ακούγεται. Σημασία βέβαια έχει το νόμισμα, κι εγώ συμφωνώ με το Γιώργο. Να το χαίρεσαι Θανάση.
Όμορφο το τάλιρό σου, περιμένω Δήμητρα και Ποσειδώνα.....Δεν τα έχουμε όλοι σε MS65 σαν τον Νίκο!
(20/11/20 23:28:43)PANAGIOTIS Έγραψε: [ -> ]Όμορφο το τάλιρό σου, περιμένω Δήμητρα και Ποσειδώνα.....Δεν τα έχουμε όλοι σε MS65 σαν τον Νίκο!
Να βάλω και Δήμητρα και Ποσειδώνα, αλλά απιστοποίητα.
Οι φωτογραφίες μου είναι άσχημες, αλλά τα νομίσματα στο χέρι έχουν άλλη χάρη.
Σελίδες: 1 2