Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: 1 δραχμή 1868
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Σελίδες: 1 2 3
Καλημέρα

Φρέσκο απόκτημα, καθ' οδόν.
Πως το βλέπεται? 
Να το στείλω για πιστοποίηση?
Τι λέτε να γράψει (εγω το βλέπω για AU53-55 αλλά δεν έχω μεγάλη πείρα).

Ευχαριστώ

δ.π.
Όμορφο, καλή αρχή αν είναι η πρώτη σου δραχμή! Δεν θα την έστελνα για πιστοποίηση γιατί θα βγει AU53 στην καλύτερη περίπτωση, στοιχίζοντας άλλα 25 ευρώ....Την αφήνεις στο χαρτάκι της και πηγαίνεις για το δίφραγκο.....
(12/01/21 15:09:29)PANAGIOTIS Έγραψε: [ -> ]Όμορφο, καλή αρχή αν είναι η πρώτη σου δραχμή! Δεν θα την έστελνα για πιστοποίηση γιατί θα βγει AU53 στην καλύτερη περίπτωση, στοιχίζοντας άλλα 25 ευρώ....Την αφήνεις στο χαρτάκι της και πηγαίνεις για το δίφραγκο.....

Είναι η πρώτη για 1868. 2δραχμο έχω σε VF (παραπάνω στο μέλλονννν)
Μέσα είσαι και εγώ εκεί την βλέπω.
(12/01/21 15:58:30)georok Έγραψε: [ -> ]Μέσα είσαι και εγώ εκεί την βλέπω.

Καθως είμαι παιδί του AU, να το τολμήσω?  Huh
Ναι ασφαλως να το τολμήσετε και ξέρετε κάτι; Δεν είμαι σίγουρος αλλά αυτό το φρύδι είναι καλό.
Αν ο στόχος σου είναι το 53 και ο, τι βγει από κει και πέρα, ναι γιατί όχι..
Εγω το βλεπω 55 ,δυστυχως ενω εχει πολυ καλες λεπτομερειες δεν εχει καθολου λουστρο εστω στα γραμματα ,μια χαρα ειναι για συλλογη au
(13/01/21 11:35:45)μαρκος Έγραψε: [ -> ]Εγω το βλεπω 55 ,δυστυχως ενω εχει πολυ καλες λεπτομερειες δεν εχει καθολου λουστρο εστω στα γραμματα ,μια χαρα ειναι για συλλογη au

+1
Αν κάνεις συλλογή μεσαίας κατάστασης να το στείλεις . Έχει το 55  φρύδι! αυτί! με μια επιφύλαξη αν στείλεις στην NGC στις τελευταίες αποστολές που έκανα βάζουν με μεγάλη ευκολία το Cleaned.
Σελίδες: 1 2 3