Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: 1 οβολός 1819. proof
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Σελίδες: 1 2
Επιστρέφω με τα ιονικά και με τον ένα οβολό 1819. σε proof κοπή. Θα βάλω δύο διαφορετικές φωτογραφίες του ίδιου νομίσματος και διαλέγετε όποια προτιμάτε Smile . Σχόλια ελεύθερα εννοείται.
Σαν φωτογραφία την πρώτη . Σαν νόμισμα την δεύτερη γιατί είναι πιο κοντά από το τι θα δεις όταν την πάρεις στο χέρι. Και με τις δύο είναι  νομισματάρα!!!
Όπως και να'χει, είναι καταπληκτικό!!!!!
Στην δεύτερη φωτογραφία μου αρέσει περισσότερο.
Πανέμορφος οβολός!!
Αρχικά υπέροχο νόμισμα και ευτυχώς που βλέπουμε πανέμορφα Ιονικά μιας και είσαι fanatic fun όπως φαίνεται. 
Μου αρέσουν και οι 2, η πρώτη δείχνει πιο ART η δεύτερη όμως έχει και αυτή τον χαρακτήρα της και εστιάζει σε μια ωραία αντίθεση contrast του κεντρικού θέματος με τα πεδία μιας και PROOF.
Το νόμισμα είναι τρομερό σε κάθε περίπτωση!!!!!σαν φωτό την δεύτερη, δείχνει πιο "νόμισμα"...μου φαίνεται διακρίνεται καλύτερα και το ανάγλυφο...
Νικο το τερματισες .......!! Smile 
κοσμημα.
Χαίρομαι που σας αρέσουν φίλοι μου Smile . Τα ιονικά είναι μία κατηγορία/ενότητα νομισμάτων που μου αρέσουν πάρα πολύ!
Έπος! Θα προτιμούσα τη 2η φωτογραφία.
Σαν νόμισμα τι να πεις; ειναι τέλειο!!! σαν φωτογραφία σαφώς και οι δυο είναι εξαιρετικές. Θα ήθελα βέβαια, την δεύτερη στο φωτοαλμπουμ μου.
Σελίδες: 1 2