Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: 1 ΛΕΠΤΟΝ 1828
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Ένα όμορφο μονόλεπτο του 1828, ποικιλία 103......σχόλια ελεύθερα. Όσα νομίσματα του Κυβερνήτη ανεβάζω είναι παλιές αγορές (πάμε  παλιά  έως 15ετίας) απλώς άρχισα να πιστοποιώ και τον Καποδίστρια και να διαβάζω-μαθαίνω για ποικιλίες. Κάποια αξιόλογα κομμάτια θα τα ανεβάζω, με τις γνωστές μέτριες φωτογραφίες μου......
Φανταστικό μονόλεπτο...!!!!!
Και αυτό είναι σαν να κόπηκε χθες! πανέμορφο πραγματικά!!!!
Τελείως άσχετος από Κυβερνήτη, ποικιλίες, κλπ, πρόσφατα απέκτησα και εγω το πρώτο μου μονολεπτο. Αυτό ομως κάνει μπαμ ότι είναι εξαιρετικό κομμάτι ανεξάρτητα από σπανιότητα! Φανταστικό! Να το χαίρεσαι Παναγιώτη.
(12/12/21 13:20:13)nikos11 Έγραψε: [ -> ]Τελείως άσχετος από Κυβερνήτη, ποικιλίες, κλπ, πρόσφατα απέκτησα και εγω το πρώτο μου μονολεπτο. Αυτό ομως κάνει μπαμ ότι είναι εξαιρετικό κομμάτι ανεξάρτητα από σπανιότητα! Φανταστικό! Να το χαίρεσαι Παναγιώτη.

Να σαι καλά Νίκο, είναι MS65 NGC, top population......
Πολύ μεγάλη επιτυχία!!!!!
Και η πιστοποίηση του μονολέπτου του 1828....
Μαζεύω το σαγόνι....
Μπράβο Παναγιώτη  . Βλέπω και στον Κυβερνήτη Τop Top . Ούτε ο Chase το έχει τόσο.
(10/01/22 21:28:14)sroussos Έγραψε: [ -> ]Μπράβο Παναγιώτη  . Βλέπω και στον Κυβερνήτη Τop Top . Ούτε ο Chase το έχει τόσο.

Από τα registration της NGC είδα ότι δεν έχει την 103, οπότε την έβαλα για να υπάρχει σε φωτογραφία. Επίσης την 166 (10 Λεπτά 1828) την έχει σε 62άρι, οπότε έβαλα την δικιά μου που είναι MS64 top population. Ανέβασα και την 372 (5 Λεπτά 1831) γιατί τις άλλες τρεις ποικιλίες του 31 τις έχει σε MS αυτήν την έχει χαμηλά σε AU55, οπότε έβαλα την δική μου που είναι MS62 top-population.....αυτά για τώρα.