Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: 50 Δρχμ 1876
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Σελίδες: 1 2
Ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά. Πως το βλέπετε; Της συλλογής μου μετά από αναβάθμιση.
Τι βαθμό του βάζετε;
Ομορφιές, καταλαβαίνω απόλυτα τον έρωτα για ένα τέτοιο νόμισμα. Λεπτομέρειες πάρα πολύ καλές, κουρτίνες-μαλλί πολύ μου αρέσουν.....κάπου σε χαμηλό MS το βλέπω, σε κακιά μέρα AU58....σε ορισμένα σημεία έχει λούστρο και φαίνονται κάπου και polishing lines.... επιθυμητό σε κάθε συλλογή αξιώσεων.
Φοβερό κομμάτι. Μεταξύ 58 και 61 είναι πιστεύω. Όταν βλέπεις γραμμές νομισματκοπειου ε σε πιάνει κάτι τις.
Εξαιρετικό κομμάτι! Θα συμφωνήσει με το σχόλιο και την εκτίμηση του Βασίλη.
Ευχαριστώ πολύ όλους σας. Το βρήκατε όλοι μπράβο. Είναι 58 παλιό ngc.
Πανέμορφο κύριε Γιώργο!!!να το χαίρεστε στη συλλογή σας!!!πραγματικά ερωτευσιμο κομμάτι
(22/12/21 16:55:54)Diinekis Έγραψε: [ -> ]Πανέμορφο κύριε Γιώργο!!!να το χαίρεστε στη συλλογή σας!!!πραγματικά ερωτευσιμο κομμάτι

Ευχαριστώ πολύ.
Εγώ τοχασα αυτό. Είδες που καμία φορα πρέπει να γυρίζεις σελίδα; 

Γιώργο πρέπει να βρεθούμε να μου το δείξεις στο χέρι, να ξαναπιασουμε εξ αρχής εκείνη τη συζήτηση πουχαμε κάνει στην ΠΝΕ την τελευταία φορα και βέβαια ήμουνα φάουλ….,αλλά μου θες και την Κυπριακή την προυφ του 1963 έτσι; Δεν ξεχνώ!  Wink

Αριστοτεχνική φωτογράφηση για 58.
(31/01/22 03:33:29)digo Έγραψε: [ -> ]Εγώ τοχασα αυτό. Είδες που καμία φορα πρέπει να γυρίζεις σελίδα; 

Γιώργο πρέπει να βρεθούμε να μου το δείξεις στο χέρι, να ξαναπιασουμε εξ αρχής εκείνη τη συζήτηση πουχαμε κάνει στην ΠΝΕ την τελευταία φορα και βέβαια ήμουνα φάουλ….,αλλά μου θες και την Κυπριακή την προυφ του 1963 έτσι; Δεν ξεχνώ!  Wink

Αριστοτεχνική φωτογράφηση για 58.

Καλημέρα Δημήτρη. Ναι ασφαλώς να στο δείξω αλλά θα πρέπει να συνεννοηθούμε από πριν γιατί είναι σε θυρίδα. Επίσης δεν κατεβαίνω στην πνε πλέον κάθε Κυριακή (αλλά ούτε εσύ όπως έχω διαπιστώσει) επομένως πρέπει να μιλήσουμε όταν το αποφασίσεις. 
Για την φωτογράφιση έχω να πω μετά από πολλά χρόνια πείρας και δοκιμών ότι ο γενικός κανόνας είναι ένα καλό νόμισμα κάνει μια καλή φωτογραφία. Όχι true view ασφαλώς, αυτό είναι ταλέντο ενός επαγγελματία αλλά έστω και με τα μέσα ενός ερασιτέχνη όπως εγώ το καλό νόμισμα θα φανεί. Βασικά όλα αυτά για να σου πω ότι το νόμισμα είναι ωραίο.
Σελίδες: 1 2