Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: 1 λεπτό 1844 και 2 λεπτά 1844
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Σελίδες: 1 2
Να μπουν σε κουτάκια?
Το δίλεπτο έχει die break.
Τι τιμές πιάνουν περίπου?
Αν τα είχα εγώ, θα ρίσκαρα να τα έστελνα για συντήρηση και μετά πιστοποίηση.
Το δίλεπτο του 44 είναι οξειδωμένο, ότι και να του κάνουν θα βγει details environmental damage....το μονόλεπτο πολύ καλύτερο σε λεπτομέρειες επίσης θα βγει details λόγω της χαρακιάς που έχει στην πλευρά του θυρεού. Αν θέλετε να κουτιαστούν για να "πηγαίνουν" με την υπόλοιπη συλλογή καλά, αλλά δεν νομίζω να κερδίσετε κάτι σε υπεραξία......σπάνιες ημερομηνίες αλλά μέχρις εκεί. Αν σκέφτεστε για πώληση σαν details θα πωληθούν όσο και αν καθαριστούν (κόστος πιστοποίησης+κόστος καθαρισμού+4-5 μήνες αναμονή για την NGC μάλλον δεν συμφέρει......)
Επανέρχομαι στο θέμα της τιμής, το μονόλεπτο έχει περάσει από HERITAGE με πώληση γύρω στα 500 ευρώ αν θυμάμαι καλά....
Ευχαριστώ τον Παναγιώτη και τον Moderator για τις συμβουλές και τις αναρτήσεις τους.
Θα μείνουν εκτός λοιπόν τα νομίσματα μέχρι να βρω άξιους αντικαταστάτες τους.
Δύσκολα και τα δύο και σε πολύ καλή κατάσταση με καλύτερο το μονόλεπτο . Δυστυχώς η βασιλόπιτα το κάνει UNC Details . Αν το ψάχνεις  σε ΜΣ θα πρέπει να κάνεις υπομονή . Εγώ θα το έστελνα
Συμφωνώ με το σχόλιο του Παναγιώτη, δεν θα τα έστελνα. Και σαφώς είναι από τα δύσκολα της περιόδου.
Προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να πάει για επαγγελματικό καθαρισμό στην NGC. Θα γυρίσουν αγνώριστα!!!
Το μονολεπτο εγώ, θα το έστελνα για πιστοποίηση. Εάν η χαρακιά είναι πρόβλημα στον δίσκο, και πάρει κανονικά βαθμό, η αξία του θα πολλαπλασιαστεί. Όπως την βλέπω, αξίζει τα έξοδα της πιστοποίησης,  25/30€  να τα ρισκάρεις, σε ένα νόμισμα 500 ευρώ...
Και εγώ καταλήγω σιγά σιγά παίρνοντας υπόψη μου τις τοποθετήσεις σας να το στείλω για πιστοποίηση ελπίζοντας για ένα καλό αποτέλεσμα.
Περιμένω κάποια νομισματα να γυρίσουν από PCGS , από τον Ιανουάριο, μακρά η αναμονή!!
Ίσως τα στείλω NGC αυτή τη φορά....ειδομεν
Σελίδες: 1 2