Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: Εκτιμηση μεταλλιων με αρχαιους φιλοσοφους
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Καλημερα μηπως θα μπορουσα να εχω μια εκτιμηση για αυτα τα μεταλλια; 
Ευχαριστω πολυ
Αυτά αγαπητέ αν δεν κάνω λάθος είναι του Συλλεκτικού Κύκλου ή κάτι παρόμοιο; Με αυτό ως δεδομένο, θα σε στεναχωρήσω και θα σου πω ότι οι ιδιωτικές κοπές ποτέ (ή σχεδόν ποτέ) δεν έχουν αποκτήσει συλλεκτική αξία και στην καλύτερη περίπτωση έχουν την αξία σε μέταλλο... Άρα, αν είναι ασημένια, κοιτάς περιεκτικότητα και πολλαπλασιάζεις με την τιμή μετάλλου αφαιρώντας και ένα ποσοστό γιατί αυτοί που τα παίρνουν για λιώσιμο κάτι θα θέλουν να βγάλουν.
Σχεδόν όλες οι Ιδιωτικές κοπές μεταλλίων, πάνε αξία μετάλλου Sad
καταλαβα...ευχαριστω πολυ
καταλαβα...ευχαριστω πολυ
βρηκα στο ιντερνετ αυτη τη φωτο.
λειπει ενα μεταλλιο των 75 γρ.
αρα συνολο ολα μαζι πρεπει να ειναι 330 γρ.
βρηκα επισης τιμη για Ασήμι 925 στα 0,47€/γρ.
για 999 δεν βρηκα κατι αρα εγω πολλαπλασιαζω τα 330 με την τιμη που θα βρω για ασημι .999;
Δεν ξέρω πού βρήκες αυτή την τιμή, αυτή τη στιγμή που σου γράφω το ασήμι είναι στα 0,688€/γρ. Άρα αν τα συγκεκριμένα είναι καθαρότητας 0,999 πολλαπλασιάζεις το συνολικό βάρος σε γραμμάρια με την παραπάνω τιμή, ωστόσο, όπως σου ανέφερα, θα πάρεις αρκετά λιγότερα γιατί αυτοί που τα παίρνουν για λιώσιμο κάτι θα θέλουν να βγάλουν.
στο γκουγκλ μου την εβγαλε τη συγκεκριμενη τιμη. οπως και να εχει σε ευχαριστω φιλε μου
(30/01/24 18:32:45)panos21gr Έγραψε: [ -> ]στο γκουγκλ μου την εβγαλε τη συγκεκριμενη τιμη. οπως και να εχει σε ευχαριστω φιλε μου
Να είσαι καλά.
Ένα αξιόπιστο site για να βλέπεις τις τιμές μετάλλων είναι το:

Silver Spot Price Live Chart | BullionVault