Συλλεκτικό Στέκι

Πλήρης έκδοση: Mια κοινή "VERY RARE" 1874M
Βλέπετε μια σύντομη έκδοση του περιεχόμενου. Δείτε την πλήρη έκδοση.
Πολλοί επιτήδειοι και πονηροί κυκλοφορούν στο eBay και πουλούν νομίσματα ως δήθεν σπάνια, ο πωλητής αυτού του νομίσματος το παράκανε, αφενός περιγράφει ως πολύ σπάνιο ένα κοινό νόμισμα και αφετέρου έχει διαφορετικές λίρες 1874Μ στις φωτογραφίες του.

www.ebay.com/itm/VERY-RARE1874-Gold-Sovereign-Full-Victoria-Young-Head-Shield-/112296079537
Την έχει πολύ καιρό και έτσι θα την έχει. Με αυτήν την περιγραφή δηλαδή το 1874 very rare είχα δει την αγγελία στο eBay και μετά γελούσα όταν τα είδα καλύτερα.
Κάποιοι ψάχνουν για κορόιδα ίσως κάποτε την πατήσει κανένας.
Δεν τους κοστιζει τιποτε μια αγγελια. Την αναρτουν και περιμενουν
Κάτι τέτοια φαινόμενα αποθαρρύνουν τους νεότερους και λιγότερο έμπειρους αγοραστές. Αναρωτιέμαι γιατί δεν αντιδρά πιο δυναμικά το ebay;
(11/02/17 00:06:42)nikos11 Έγραψε: [ -> ]Κάτι τέτοια φαινόμενα αποθαρρύνουν τους νεότερους και λιγότερο έμπειρους αγοραστές. Αναρωτιέμαι γιατί δεν αντιδρά πιο δυναμικά το ebay;

Γιατί δεν τους νοιάζει, απλά.
Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει το eBay για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τo eBay  Big Grin Tongue

Tου ρίξατε κανένα ρηπόρτ? Wink
Καλημέρα Μιχάλη. Εγώ ξέρω τι κάνω. Όταν απέκτησα κωδικό έκανα καμιά 50ριά συναλλαγές το εξάμηνο. Αφού έριξα τα reports μου και διαπίστωσα ότι μόνο το χρόνο μου έχασα και άκρη δεν βρήκα, κάνω 1 συναλλαγή το χρόνο και ψάχνω αλλού την άκρη Wink . Έτσι έκανα και φίλους.
Kαλημέρα Νίκο, οk, κατανοητό, αλλά πάνω στην νομισματική σας έξαψη, εσείς εκεί, στα μεγάλα αστικά κέντρα, μέσα σε ένα δεκαπεντάλεπτο σβήνετε την φλόγα και σε κανένα μισάωρο επιστρέφετε στην βάση σας, εμείς εδώ, έχουμε πολύ λιγότερες -έως καθόλου- δυνατότητες για κάτι τέτοιο, δυστυχώς. Smile
Έχεις δίκιο, το κατανοώ Undecided ...