Συλλεκτικό Στέκι
«ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold». - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Ελληνικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-8.html)
+--- Φόρουμ: Γεώργιος Α' (1863-1913) (https://syllektiko-steki.gr/forum-12.html)
+--- Νήμα: «ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold». (/thread-1016.html)

Σελίδες: 1 2 3 4


RE: «ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold». - athas - 11/06/17 20:36:38

Μετα τις διθυραμβικες παρατηρησεις του Πατριαρχη της νομισματικης, Ορφεα Α. και τις πρωτες φυλλομετρησεις του βιβλιου με πληρη ηρεμια και προσηλωση, οφειλω κι εγω με τη σειρα μου να δωσω τις ευχαριστιες μου στον συγγραφεα του βιβλιου Γιαννη Βασιλακη για την σοβαρη και υπευθυνη συμβολη του στον δυσκολο τομεα των χαλκινων νομισματων της περιοδου του Γεωργιου Α'.
Βεβαια θα ηταν μεγαλη παραληψη να μην επαινεσω την τεραστια συμβολη στην επιτυχια του βιβλιου και στο Νικολα που επιμεληθηκε το φωτογραφικο μερος αυτου με υποδειγματικο επαγγελματισμο.
Υ.Γ. Γιαννη, τις ευχαριστιες μου και για την ιδιοχειρη αφιερωση σου στο βιβλιο, που πλεον θα κοσμει την βιβλιοθηκη μου.


RE: «ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold». - ellinas - 11/06/17 21:43:36

Σήμερα το πήρα και γω στα χέρια μου και το μελέτησα για 15 λεπτά περίπου.Έφθαναν και με το παραπάνω για να καταλάβω ότι είναι ότι αρτιότερο έχει κυκλοφορήσει τουλάχιστον απο αυτά που εγώ έχω διαβάσει.
Τρομερή φωτογραφία,καταπληκτικά νομίσματα και μια διαφορετική αισθητική είναι αυτο που κάνει το βιβλίο αμέσως να ξεχωρίζει.Συγχαρητήρια στους συντελεστές για το όμορφο αποτέλεσμα.


RE: «ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold». - YVASILAKIS - 17/06/17 19:21:14

(11/06/17 20:36:38)athas Έγραψε:  Μετα τις διθυραμβικες παρατηρησεις του Πατριαρχη της νομισματικης, Ορφεα Α. και τις πρωτες φυλλομετρησεις του βιβλιου με πληρη ηρεμια και προσηλωση, οφειλω κι εγω με τη σειρα μου να δωσω τις ευχαριστιες μου στον συγγραφεα του βιβλιου Γιαννη Βασιλακη για την σοβαρη και υπευθυνη συμβολη του στον δυσκολο τομεα των χαλκινων νομισματων της περιοδου του Γεωργιου Α'.
Βεβαια θα ηταν μεγαλη παραληψη να μην επαινεσω την τεραστια συμβολη στην επιτυχια του βιβλιου και στο Νικολα που επιμεληθηκε το φωτογραφικο μερος αυτου με υποδειγματικο επαγγελματισμο.
Υ.Γ. Γιαννη, τις ευχαριστιες μου και για την ιδιοχειρη αφιερωση σου στο βιβλιο, που πλεον θα κοσμει την βιβλιοθηκη μου.


(11/06/17 21:43:36)ellinas Έγραψε:  Σήμερα το πήρα και γω στα χέρια μου και το μελέτησα για 15 λεπτά περίπου.Έφθαναν και με το παραπάνω για να καταλάβω ότι είναι ότι αρτιότερο έχει κυκλοφορήσει τουλάχιστον απο αυτά που εγώ έχω διαβάσει.
Τρομερή φωτογραφία,καταπληκτικά νομίσματα και μια διαφορετική αισθητική είναι αυτο που κάνει το βιβλίο αμέσως να ξεχωρίζει.Συγχαρητήρια στους συντελεστές για το όμορφο αποτέλεσμα.

Σας ευχαριστώ πολύ . Χαίρομαι που σας άρεσε και τα θετικά σας σχόλια με τιμάνε και μου δίνουν τη δύναμη να συνεχίσω σε αυτό τον άγνωστο και δύσκολο χώρο που είναι η συγγραφή βιβλίων.
Φιλικά
Γιάννης