Συλλεκτικό Στέκι
10 λεπτο χωρις νομισματοσημα - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Ελληνικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-8.html)
+--- Φόρουμ: Γεώργιος Α' (1863-1913) (https://syllektiko-steki.gr/forum-12.html)
+--- Νήμα: 10 λεπτο χωρις νομισματοσημα (/thread-1345.html)

Σελίδες: 1 2


RE: 10 λεπτο χωρις νομισματοσημα - diaylosark - 08/08/17 13:45:44

(08/08/17 09:12:08)νικολαος Έγραψε:  Σημερα παρελαβα το παρακατω δεκαλεπτακι πως σας φαινετε;

Φίλε μου καλορίζικο ,είναι μαλον καθαρισμενο αλλα μικρη σημασια εχει αφου η κατασταση του κατά την αποψή μου δεν αγγιζει το XF  Ετσι παραμένει σε τροχια τιμής κοντα στα 80 με 100 ευρω και όχι παραπάνω,εχω δωσει  σε μελος ένα  στα 130-135 ευρω πριν πολυ καιρό αν θυμαμαι καλα που εχει πιστοποιηθεί από αυτόν μετεπειτα  XF 45 η AU50 δεν θυμαμαι καλά,αν το νομισμα δεν είναι xf45  το ελάχιστο εγω προσωπικα δεν θα το πιστοποιούσα ,είναι θεμα αποψης ,εχω  AU Δυνατο που δεν εχω πιστοποιήσει ακόμα εδώ και 5 χρόνια που το εχω αποκτήσει


RE: 10 λεπτο χωρις νομισματοσημα - νικολαος - 08/08/17 14:01:30

(08/08/17 13:31:55)GKCollect Έγραψε:  Που είναι τα διακριτικά νομισματοκοπείου και διευθυντή ;;  Ωέο !!! ... Που ;;  Tongue

Να το χαίρεσαι. Καλορίζικο.

Σ' αυτές τις περιπτώσεις δεν κυνηγάς βαθμό αλλά ποικιλία, η οποία φαίνεται ασχέτως βαθμού. Εννοείται ότι αν καταφέρεις και αναβαθμίσεις, που το εύχομαι ολόψυχα, πιστοποιείς για να πουλήσεις ευκολότερα, παίρνοντας και τον επιπλέον καρπό της δικής σου γνώσης (εσύ το βρήκες, με τις δικές σου γνώσεις και αυτές είναι η υπεραξία σ'αυτήν την περίπτωση) αλλά και αποφεύγοντας τα 'μα...μου...σου...του...' που είπε και πιο πάνω ο Γιώργης.
Να σαι καλα φιλε ... ετσι οπως τα λες!!! σ ευχαριστω


RE: 10 λεπτο χωρις νομισματοσημα - μαρκος - 08/08/17 16:03:03

Καλοριζικο Νικολα και απο εμενα ,πιστευα οταν το ειδα οτι ηταν απειραχτο και ετσι ειναι,προσωπικα δεν θα το εστελνα για κουτιασμα γιατι το πηρες πανω κατω στα χρηματα του οποτε ενδεχομενο κουτιασμα θα σε ψιλοεβαζε μεσα και παλι καλοριζικο οπως και η κοντραμαρκα φιλε ,παντα επιτυχιες ευχομαι Heart


RE: 10 λεπτο χωρις νομισματοσημα - rubirosa - 08/08/17 19:03:18

Καλορίζικο Νικόλα!!!
Πολύ καλή κίνηση, καλή συνέχεια Smile


RE: 10 λεπτο χωρις νομισματοσημα - νικολαος - 08/08/17 23:47:14

Na στε καλα παιδια! Σας ευχαριστω ολους


RE: 10 λεπτο χωρις νομισματοσημα - heavy-metal - 22/08/17 17:14:39

Καλορίζικο το νόμισμα ! Φυσικά και είναι απείραχτο , τουλάχτιστον όσων αφορούν τα νομισματόσημα  Smile Τώρα σχετικά με το αν παίρνει ή όχι καθαρό βαθμό και αν αξίζει να σταλεί για πιστοποίηση , συμφωνώ με τον φίλο Γιώργο (oldgeotzo) επακριβώς!!! 
Ήθελα όμως να σου ευχηθώ και εγώ να το χαίρεσαι , μιας και είναι μια πολύ πολύ καλή προσθήκη σε όλες τις συλλογές (θεωρώ)


RE: 10 λεπτο χωρις νομισματοσημα - exmim - 22/08/17 17:34:08

[quote="GKCollect" pid='14412' dateline='1502191915']


Σ' αυτές τις περιπτώσεις δεν κυνηγάς βαθμό αλλά ποικιλία





   +1   
 Ποικιλία, και επιβεβαίωση γνησιότητας......... βέβαια καλοδεχουμενος και ο βαθμός Big Grin , καλορίζικο!!

υγ    βαθμό δεν παίρνει...