Συλλεκτικό Στέκι
1 λεπτόν 1831 κουμπωσε! - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Ελληνικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-8.html)
+--- Φόρουμ: Καποδίστριας (1828-1831) (https://syllektiko-steki.gr/forum-10.html)
+--- Νήμα: 1 λεπτόν 1831 κουμπωσε! (/thread-1598.html)

Σελίδες: 1 2


1 λεπτόν 1831 κουμπωσε! - Μολοσσος - 19/10/17 20:25:41

ηρθε και κουμπωσε και εκλεισε μια τελευταια τρυπα στα μονολεπτα 1831! ποκιλια 352 γενικα δεν κλεινει ο καποδιστριας ευκολα αλλα σε καποια χρονολογιες το εχω πετυχει!

το αφιερωνω στο καλο φιλο Ορφεα που με εχει βοηθησει ποικιλοτροπως! Wink


RE: κουμπωσε! - rubirosa - 19/10/17 20:40:09

Κουκλί είναι !!!
Να το χαίρεσαι και καλή συνέχεια Smile


RE: κουμπωσε! - iapwnas - 20/10/17 07:03:51

Θωμα συγχαρτηρια το κοματι πολυ καλο! Μπραβο για το κλεισιμο της ημερομηνιας μεχρι να βρεθει νεα ποικιλια  Heart


RE: κουμπωσε! - asimako - 20/10/17 08:21:45

Μπράβο Τομ! Με γειά και καλορίζικο και εις ανώτερα! Cool


RE: κουμπωσε! - nikos - 20/10/17 19:35:12

καλορίζικο Θωμα!!


RE: κουμπωσε! - Μολοσσος - 20/10/17 20:19:26

σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! στον καποδιστρια τελευταια εχουν μπει καινουριοι παικτες και εχει δυσκολεψει το αθλημα! εγω και οσοι αλλοι μπορουσαμε να αντιληφθουμε την ομορφια των νομισματων του καποδιστρια καναμε πολυ καλη δουλεια τα προηγουμενα χρονια γιατι στην ουσια εκτος απο καποιουες παλιους συλλεκτες οι συλλεκτες της νομισματικης αλλαγης (γυρω στο 2002) αρνουνταν πεισματικα να ασχοληθουν με τον καποδιστρια! σε αυτο κατα την ταπεινη μου γνωμη επαιξε μεγαλο ρολο η αρνητικη διαφημηση που ειχε δεχτει η νομισματικη αυτη περιοδος απο μεριδα συλεκτων αυτης της εποχης με κυριο εκφραστη τον νυν εμπορο Β.Β ο οποιος συνεχως καταφερονταν αρνητικα για τα νομισματα του καποδιστρια και θεωρω οτι εχει επηρεασει πολυ κοσμο! εγω μονο καλο ειχα απο αυτη την ιστορια και τους ευχαριστω θερμα! εκανα παιχνιδι με λιγους ανταγωνιστες και με τους περισσοτερους φραγκατους να απαξιουν και να κυνηγουν τα ΜΣ! Wink


RE: κουμπωσε! - sac - 21/10/17 01:31:55

Ο καθένας διαφημίζει την πραμάτεια του...


RE: κουμπωσε! - sroussos - 21/10/17 15:32:35

Πολύ καλά έκανες Θωμά . Γιατί όσοι μπλέκουμε με την πλήρη συλλογή , μέχρι το Γεώργιο Α κουτσά στραβά τα καταφέρνουμε . Στον Όθωνα τρως κώλυμα γερό και λες αστών για αργότερα τον Κυβερνήτη . Μόνο αργότερα θα είναι   πολύ βαθιά τα νερά του.


RE: κουμπωσε! - orfeas - 21/10/17 17:43:24

(19/10/17 20:25:41)Μολοσσος Έγραψε:  ηρθε και κουμπωσε και εκλεισε μια τελευταια τρυπα στα μονολεπτα 1831! ποκιλια 352 γενικα δεν κλεινει ο καποδιστριας ευκολα αλλα σε καποια χρονολογιες το εχω πετυχει!

το αφιερωνω στο καλο φιλο Ορφεα που με εχει βοηθησει ποικιλοτροπως! Wink

Τώρα διάβασα την ανάρτησή σου Θωμά.
Συγχαρητήρια για το νέο σου απόκτημα και γρήγορα σε νέες επιτυχίες.
Πλησιάζεις ολοταχώς στο Νο 2, (αν δεν το έχεις φτάσει ήδη) Smile
Πάρα πολύ ωραίο και δύσκολο κομμάτι.

Αν σκεφτείς ότι υπάρχουν 7-10 ποικιλίες με μοναδικά κομμάτια, όχι μόνο δεν κλείνει εύκολα, αλλά νομίζω ότι είναι σχεδόν αδύνατον να συγκεντρωθούν όλες σε μία συλλογή

Υπομονή

ορφεας
Υ.Γ. Σε ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση. Είναι χάρμα οφθαλμών


RE: κουμπωσε! - Μολοσσος - 29/10/17 22:06:29

(21/10/17 17:43:24)orfeas Έγραψε:  
(19/10/17 20:25:41)Μολοσσος Έγραψε:  ηρθε και κουμπωσε και εκλεισε μια τελευταια τρυπα στα μονολεπτα 1831! ποκιλια 352 γενικα δεν κλεινει ο καποδιστριας ευκολα αλλα σε καποια χρονολογιες το εχω πετυχει!

το αφιερωνω στο καλο φιλο Ορφεα που με εχει βοηθησει ποικιλοτροπως! Wink

Τώρα διάβασα την ανάρτησή σου Θωμά.
Συγχαρητήρια για το νέο σου απόκτημα και γρήγορα σε νέες επιτυχίες.
Πλησιάζεις ολοταχώς στο Νο 2, (αν δεν το έχεις φτάσει ήδη) Smile
Πάρα πολύ ωραίο και δύσκολο κομμάτι.

Αν σκεφτείς ότι υπάρχουν 7-10 ποικιλίες με μοναδικά κομμάτια, όχι μόνο δεν κλείνει εύκολα, αλλά νομίζω ότι είναι σχεδόν αδύνατον να συγκεντρωθούν όλες σε μία συλλογή

Υπομονή

ορφεας
Υ.Γ. Σε ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση. Είναι χάρμα οφθαλμών

τα περι νουμερο 2 και τετοια αστα καλυτερα ορφεα μου απεχω πολυ απο τετοιο επιπεδο! εχει αλλαξει πολυ το τοπιο στον καποδιστρια και βλεπω να ξεμενω απο μπαταρια που λεει και ενα παλιο τραγουδι!  Smile   και δεδομενου οτι καποιοι σημαντικοι στοχοι τους τελευταιους μηνες δε μου εκατσαν (για διαφορους λογους) μαλλον με βλεπω να κανω μια μεγαλη αναπαυλα στον καποδιστρια! ευτυχως υπαρχουν και αλλες συλλογες με πιο προσφορο εδαφος! Wink