Συλλεκτικό Στέκι
2 δραχμές 1901. - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Ελληνικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-8.html)
+--- Φόρουμ: Κρητική πολιτεία (https://syllektiko-steki.gr/forum-20.html)
+--- Νήμα: 2 δραχμές 1901. (/thread-1725.html)

Σελίδες: 1 2 3 4


RE: 2 δραχμές 1901. - Sp1 - 17/11/17 16:11:25

(17/11/17 15:32:47)asimako Έγραψε:  [Εικόνα: 2_D_1873_copy_sold_3_from_positiveproofc...2017_r.jpg]

[Εικόνα: 5_D_1876_brass_FAKE_sold_3_25usd_from_va...d_26oc.jpg]

[Εικόνα: 5d_1876_FAKE.jpg]

[Εικόνα: 5_D_1901_FAKE.jpg]

[Εικόνα: FAKES.jpg]

Γιάννη μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.Θα σου κάνω όμως μια ερώτηση.Εχουν καμιά σχέση αυτά τα πλαστά που ανέβασες και που βγάζουν μάτι , με το δικό μου που ανέβασα για εκτίμηση;
Υ.Γ. Ο Georok αφού δεν έκανε εκτίμηση γιατί παρεξηγήθηκε; Οποιος έχει μύγα μυγιάζεται μου φαίνεται.Το σχόλιο δεν πήγαινε προσωπικά σε κανέναν.Γενικά μίλησα παραπάνω για κάποιους που σε πολλά θέματα ενώ δεν γνωρίζουν πετάνε μια γνώμη και όποιον πάρει ο χάρος.Αλλά απ ότι φαίνεται εδώ κρίνουμε σμπεριφορές και όχι νομίσματα.Συγγνώμη λοιπόν ,έκανα λάθος την ενότητα.
Υ.Γ.2 Φίλε μου Γιάννη αυτά που ανέβασες δεν θέλουν συζήτηση οτι είναι πλαστά .Διαφέρουν σε όλα και σε όλες τις λεπτομέρειες.


RE: 2 δραχμές 1901. - georok - 17/11/17 16:12:33

[/quote]

Γιάννη μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.Θα σου κάνω όμως μια ερώτηση.Εχουν καμιά σχέση αυτά τα πλαστά που ανέβασες και που βγάζουν μάτι , με το δικό μου που ανέβασα για εκτίμηση;
Υ.Γ. Ο Georok αφού δεν έκανε εκτίμηση γιατί παρεξηγήθηκε; Οποιος έχει μύγα μυγιάζεται μου φαίνεται.Το σχόλιο δεν πήγαινε προσωπικά σε κανέναν.Γενικά μίλησα παραπάνω για κάποιους που σε πολλά θέματα ενώ δεν γνωρίζουν πετάνε μια γνώμη και όποιον πάρει ο χάρος.Αλλά απ ότι φαίνεται εδώ κρίνουμε σμπεριφορές και όχι νομίσματα.Συγγνώμη λοιπόν ,έκανα λάθος την ενότητα.
[/quote]

 Συμπεριφορές κρίνω ναι και είσαι απαράδεκτος. 4χρονο παιδί πιο ώριμο είναι απο σένα.
 Ο Μυγιασμένος


RE: 2 δραχμές 1901. - haros - 17/11/17 16:14:29

Ειρηνη ημιν αδερφοι, γιατι εξω βρεχει καρεκλοποδαρα...
Καμια συλλεκτικη αντλια κανεις βρε παιδιαααα....


RE: 2 δραχμές 1901. - asimako - 17/11/17 16:57:53

κι άλλα..


RE: 2 δραχμές 1901. - Sp1 - 17/11/17 17:05:57


Γιάννη μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.Θα σου κάνω όμως μια ερώτηση.Εχουν καμιά σχέση αυτά τα πλαστά που ανέβασες και που βγάζουν μάτι , με το δικό μου που ανέβασα για εκτίμηση;
Υ.Γ. Ο Georok αφού δεν έκανε εκτίμηση γιατί παρεξηγήθηκε; Οποιος έχει μύγα μυγιάζεται μου φαίνεται.Το σχόλιο δεν πήγαινε προσωπικά σε κανέναν.Γενικά μίλησα παραπάνω για κάποιους που σε πολλά θέματα ενώ δεν γνωρίζουν πετάνε μια γνώμη και όποιον πάρει ο χάρος.Αλλά απ ότι φαίνεται εδώ κρίνουμε σμπεριφορές και όχι νομίσματα.Συγγνώμη λοιπόν ,έκανα λάθος την ενότητα.
[/quote]

 Συμπεριφορές κρίνω ναι και είσαι απαράδεκτος. 4χρονο παιδί πιο ώριμο είναι απο σένα.
 Ο Μυγιασμένος
[/quote]
Σε τρώει ο τέτοιος σου απο καιρό εσένα αλλα δεν θα σου απαντήσω.Την άλλη φορά μου ξεφτίλησες το 10λεπτο του 45 και μολις εμαθες οτι είναι πλάγια ανατροπή έβαλες την ουρίτσα στα σκέλια και δρόμο δρόμο...Δεν καταλαβα γιατί αρπάχτηκες κύριε τέλειε.Περαστκά σου και καλές πωλήσεις στους πάγκους σου να έχεις ώριμε άντρα εσύ μιας και είμαι 4χρονο εγώ.Ελεος πια.Βάζουμε ένα νόμισμα για εκτίμηση και το γυρίζετε στον καβγά με το τίποτα.Και στο κάτω κάτω εσύ δεν έκανες εκτίμηση στο νόμισμα που έβαλα.Είσαι ο μόνος που δεν έπρεπε να απαντήσεις.Αντε αλλού να βγάλεις τα νευράκια σου.
Επίσης δεν ζήτησα βοήθεια όπως λες.Απλά μια εκτίμηση ζήτησα απο όποιους γνωρίζουν.Αφού δεν ξέρεις απο νομίσματα τουλάχιστον σοβαρέψου στις κρίσεις σου γιατί αν ήξερες θα έγραφες για το νόμισμα και όχι για μένα.Για ψάξε τόσα χρόνια που είμαι γραμμένος κι εδώ κι εκεί που ξέρεις αν έχω δώσει αφορμή και έλα πές με μετά απαράδεκτο και 4χρονο.
Κώστα και Γιάννη σας ευχαριστώ για τον κόπο σας να γράψετε στο θέμα μου.Με διαφωτίσατε πλήρως.
Οποιος κατάλαβε ,κατάλαβε τι ήθελα να πώ με το αρχικο μου σχολιο όποιος δεν κατάλαβε και μυγιάστηκε πρόβλημά του.Δεν απευθήνθηκα σε κανέναν προσωπικα.


RE: 2 δραχμές 1901. - chris_1972 - 17/11/17 19:40:39

Να ρωτήσω που το έβαλες για εκτίμηση και οι μισοί σου είπαν ότι είναι πλαστό και οι άλλοι μισοί γνήσιο? Γιατί όλοι εδώ σου έγραψαν ότι είναι εντάξει, εκτός εάν κάτι μου διαφεύγει.


RE: 2 δραχμές 1901. - Sp1 - 17/11/17 20:14:11

(17/11/17 19:40:39)chris_1972 Έγραψε:  Να ρωτήσω που το έβαλες για εκτίμηση και οι μισοί σου είπαν ότι είναι πλαστό και οι άλλοι μισοί γνήσιο? Γιατί όλοι εδώ σου έγραψαν ότι είναι εντάξει, εκτός εάν κάτι μου διαφεύγει.
Δεν αναφερόμουν σε αυτό το φόρουμ αλλά ο Γιωργάκης πού να το καταλάβει...Γενικά μίλησα.Ρώτησα πολλούς απο διάφορες σελίδες.Γι αυτό και παρεξηγήθηκα .Ισως φταίω κι εγώ που δεν το διευκρίνησα.


RE: 2 δραχμές 1901. - nestor34 - 17/11/17 21:00:56

εγω λέω οτι είναι πλαστό. Σε τόσο καλή κατάσταση και τέτοια τιμή αποκλείεται να είναι γνήσιο. Άσε που κάνει μπαμ κι απο την φωτογραφία.


RE: 2 δραχμές 1901. - Sp1 - 17/11/17 21:05:43

(17/11/17 21:00:56)nestor34 Έγραψε:  εγω λέω οτι είναι πλαστό. Σε τόσο καλή κατάσταση και τέτοια τιμή αποκλείεται να είναι γνήσιο. Άσε που κάνει μπαμ κι απο την φωτογραφία.
Καλά τιμή που είδες;


RE: 2 δραχμές 1901. - nestor34 - 17/11/17 21:12:56

δεν χρειάζεται να δω, το κατάλαβα. Μη νομίζεις οτι θα είναι κάθε μέρα Κυριακή.