Συλλεκτικό Στέκι
Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Ειδικές Κατηγορίες (https://syllektiko-steki.gr/forum-91.html)
+--- Φόρουμ: Συζήτηση για Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-104.html)
+--- Νήμα: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ (/thread-1840.html)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - sac - 09/12/17 16:41:35

Έλεγα να γράψω Έριξε ο κουζουλός έναν βράχο στο αυλάκι και σαράντα γνωστικοί (και δυο-τρεις άλλοι) πολεμάνε να τον βγάλουν, αλλά... στο μεταξύ μας προέκυψε καταιονισμός και βραχοπλημμύρα. :-)


RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - nikos11 - 09/12/17 20:20:16

(09/12/17 02:01:26)digo Έγραψε:  Σιμο, ΕΛΕΟΣ !
Deja vu!

Και στη συνέχεια μας παραθέτει δύο βίντεο, που δεν έχουν καμμία σχέση με το ερώτημα του Μάρκου, μας δείχνουν ότι και οι δύο εταιρείες λένε ότι ακολουθούν ακριβώς την ίδια διαδικασία και βεβαίως δεν αναφέρουν τίποτα για πενταμελής επιτροπές των τριών ατόμων Big Grin , ούτε αξίες 50 ή 200 χιλιάδων $...


RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - MintError - 09/12/17 20:44:18

(09/12/17 20:20:16)nikos11 Έγραψε:  
(09/12/17 02:01:26)digo Έγραψε:  Σιμο, ΕΛΕΟΣ !
Deja vu!

Και στη συνέχεια μας παραθέτει δύο βίντεο, που δεν έχουν καμμία σχέση με το ερώτημα του Μάρκου, μας δείχνουν ότι και οι δύο εταιρείες λένε ότι ακολουθούν ακριβώς την ίδια διαδικασία και βεβαίως δεν αναφέρουν τίποτα για πενταμελής επιτροπές των τριών ατόμων Big Grin , ούτε αξίες 50 ή 200 χιλιάδων $...

Είμαι υποχρεωμένος να σου αποδείξω άν είναι 50 ή 100 χιλιάδες ή 500.000 το ποσό στο οποίο ορίζεται επιτροπή? Δέν σε καταλαβαίνω!  Εξήγησα ότι μιλάω με 2 graders από τις 2 εταιρείες και έχω γνώση του πώς δουλεύουν από μέσα. Τα βίντεο τ'ανέβασα για να δείξω τη διαδικασία grading. Γιατί δημιουργείς θέματα κι εντυπώσεις?


RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - nikos11 - 09/12/17 21:05:56

(09/12/17 20:44:18)MintError Έγραψε:  
(09/12/17 20:20:16)nikos11 Έγραψε:  
(09/12/17 02:01:26)digo Έγραψε:  Σιμο, ΕΛΕΟΣ !
Deja vu!

Και στη συνέχεια μας παραθέτει δύο βίντεο, που δεν έχουν καμμία σχέση με το ερώτημα του Μάρκου, μας δείχνουν ότι και οι δύο εταιρείες λένε ότι ακολουθούν ακριβώς την ίδια διαδικασία και βεβαίως δεν αναφέρουν τίποτα για πενταμελής επιτροπές των τριών ατόμων Big Grin , ούτε αξίες 50 ή 200 χιλιάδων $...

Είμαι υποχρεωμένος να σου αποδείξω άν είναι 50 ή 100 χιλιάδες ή 500.000 το ποσό στο οποίο ορίζεται επιτροπή? Δέν σε καταλαβαίνω!  Εξήγησα ότι μιλάω με 2 graders από τις 2 εταιρείες και έχω γνώση του πώς δουλεύουν από μέσα. Τα βίντεο τ'ανέβασα για να δείξω τη διαδικασία grading. Γιατί δημιουργείς θέματα κι εντυπώσεις?
Και εγώ μιλάω με 4 graders και μου έχουν πει ότι αυτά που γράφεις δεν ισχύουν. Προφανώς δεν αντιλαμβάνεσαι ότι για να έχουν αξία αυτά που λες, πρέπει να αποδεικνύονται και να τεκμηριώνονται! Αλλά τι ψάχνω να βρω;


RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - MintError - 09/12/17 21:19:24

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου την επόμενη φορά λοιπόν θα φωνάξω εδώ τους 2 Αμερικάνους εδώ να στο πούν οι ίδιοι. Αλλά και πάλι θ'αμφισβητήσεις ότι είναι graders και κατόπιν θα τους βάλω να σου δείξουν και την κάρτα εργασίας τους από τις εταιρείες. Και πάλι θα πείς ότι είναι πλαστές. 

Θέλω να καταλήξω δηλαδή ότι πάντα μπορούμε να βρούμε δικαιολογία για ν'αμφισβητήσουμε κάτι όταν δεν μας συμφέρει ή για τους λόγους μας, όμως υπάρχει και η καλή πίστη και το φιλότιμο και η φιλαλήθεια σ'αυτήν την χώρα έστω και άν σπανίζει. Ειδικά όταν σε αυτό που λέω Νίκο δεν έχω και οικονομικό συμφέρον. Κάποια στιγμή θα πρέπει να πιστέψεις.  Exclamation

Υ.Γ Συγνώμη  Μάρκο που ξέφυγα από το υπέροχο θέμα σου βλέπεις δεν το ξεκίνησα εγώ όλο αυτό αλλά κάποιοι προσπαθούν να δημιουργούν εντυπώσεις για δικούς τους λόγους και σκοπούς. Ότι έγραψα ισχύει στο 100% όπως και επίσης ότι σε περίπτωση που 1 σλάμπ από την μια εταιρεία πάει στην άλλη μπαίνει βαθμός ίδιος ή το πολύ 1 βαθμίδα πάνω/κάτω (NGC -->PCGS) . Είναι γνωστό ότι η NGC δεν δέχεται να κάνει επαναξιολόγηση  σε σλάμπ της PCGS.


RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - nikos11 - 09/12/17 21:35:36

Σίμο ή MintError ή όπως αλλιώς έχεις γραφτεί στα διάφορα νομισματικά φόρα, για άλλη μία φορά γράφεις ότι να ‘ναι. Έχω εγώ ή ο οποιοσδήποτε άλλος εδώ μέσα συμφέροντα και μας τα χαλάς με αυτά που λες για τις επιτροπές από graders; Νομίζω έχεις περάσει σε άλλη διάσταση. Ένα πολύ καλό μάθημα για τους αφελείς που πιστέψαμε ότι μπορεί και να άλλαξες και να σοβαρεύτηκες…

Όποιος έχει χρόνο για χάσιμο και ατσάλινα νεύρα μπορεί να συνεχίσει την κουβέντα μαζί σου...


RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - Pogi - 10/12/17 05:20:50

Heart
(09/12/17 16:41:35)sac Έγραψε:  Έλεγα να γράψω Έριξε ο κουζουλός έναν βράχο στο αυλάκι και σαράντα γνωστικοί (και δυο-τρεις άλλοι) πολεμάνε να τον βγάλουν, αλλά... στο μεταξύ μας προέκυψε καταιονισμός και βραχοπλημμύρα. :-)



RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - Pogi - 10/12/17 05:21:44

Heart
(09/12/17 20:20:16)nikos11 Έγραψε:  
(09/12/17 02:01:26)digo Έγραψε:  Σιμο, ΕΛΕΟΣ !
Deja vu!

Και στη συνέχεια μας παραθέτει δύο βίντεο, που δεν έχουν καμμία σχέση με το ερώτημα του Μάρκου, μας δείχνουν ότι και οι δύο εταιρείες λένε ότι ακολουθούν ακριβώς την ίδια διαδικασία και βεβαίως δεν αναφέρουν τίποτα για πενταμελής επιτροπές των τριών ατόμων Big Grin , ούτε αξίες 50 ή 200 χιλιάδων $...



RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - Pogi - 10/12/17 05:24:03

Heart
(09/12/17 21:35:36)nikos11 Έγραψε:  Σίμο ή MintError ή όπως αλλιώς έχεις γραφτεί στα διάφορα νομισματικά φόρα, για άλλη μία φορά γράφεις ότι να ‘ναι. Έχω εγώ ή ο οποιοσδήποτε άλλος εδώ μέσα συμφέροντα και μας τα χαλάς με αυτά που λες για τις επιτροπές από graders; Νομίζω έχεις περάσει σε άλλη διάσταση. Ένα πολύ καλό μάθημα για τους αφελείς που πιστέψαμε ότι μπορεί και να άλλαξες και να σοβαρεύτηκες…

Όποιος έχει χρόνο για χάσιμο και ατσάλινα νεύρα μπορεί να συνεχίσει την κουβέντα μαζί σου...



RE: Βαθμολογηση νομισματων-αξιολογηση κτλ - Pogi - 10/12/17 05:24:40

Heart
(09/12/17 21:35:36)nikos11 Έγραψε:  Σίμο ή MintError ή όπως αλλιώς έχεις γραφτεί στα διάφορα νομισματικά φόρα, για άλλη μία φορά γράφεις ότι να ‘ναι. Έχω εγώ ή ο οποιοσδήποτε άλλος εδώ μέσα συμφέροντα και μας τα χαλάς με αυτά που λες για τις επιτροπές από graders; Νομίζω έχεις περάσει σε άλλη διάσταση. Ένα πολύ καλό μάθημα για τους αφελείς που πιστέψαμε ότι μπορεί και να άλλαξες και να σοβαρεύτηκες…

Όποιος έχει χρόνο για χάσιμο και ατσάλινα νεύρα μπορεί να συνεχίσει την κουβέντα μαζί σου...