Συλλεκτικό Στέκι
ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Επενδυτικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-26.html)
+--- Φόρουμ: Ασημένια (https://syllektiko-steki.gr/forum-28.html)
+--- Νήμα: ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους (/thread-2006.html)



ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους - ΛΑΚΗΣ - 20/01/18 10:34:21

καλημερα παιδια..θα ηθελα αν καποιος μπορει να με βοηθησει κ να μου πει την γνωμη του για το αν με συμφαιρει να αγορασω 30 δρχ τα μεγαλα η να παω ασημενιες ουγκιες με 16,7 καθαρο ασημι..δεν λεω για 5 -10 κομματια αλλα αν παρω να παρω 100 30 δρχ..αλλα που θα βρω κ σε τι τιμη..οτι μποριετε θελετε πεστε μου,θα με βοηθησει οτι πειτε..κ αν εχετε καπιον οπου μπορω να βρω στειλετε μου ενα π.μ για να μην θεωτηθει διαφημιση..αν ξερετε καποιον εμπορα..


RE: ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους - μαρκος - 21/01/18 10:24:29

Προσωπικη αποψη γιατι δεν ειμαι ασημακιας ειναι να παρεις 30δρχ τα οποια σημερα πλησιαζουν κοντα στο μεταλλο και δινονται και ποιο ευκολα.Τωρα για το που θα βρεις μεγαλη ποσοτητα εχουμε στην παρεα μας πολλους εμπορους που μπορουν πιστευω να σε καλυψουν ,βαλε μια αγγελια ζητησης ,καλημερα


RE: ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους - ΛΑΚΗΣ - 25/01/18 09:18:18

καλημερα παιδια..θα ηθελα να ρωτησω[παρατυπα σε αυτο το θεμα] για 20δρχ παυλου τα ασημενια..εχω μερικα σε καλη κατασταση,κυκλοφοριας βεβαια,ποσο θα μπορουσα να τα βαλω σε πωληση?το μεταλλο τους σημερα ειναι 2,7 ευρω περιπου..τις γνωμες σας  παρακαλαω..οποια η γνωμη σας θα ηταν πολυ ευχαριστο να την ακουσω..


RE: ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους - solferino - 25/01/18 09:39:42

ΛΑΚΗΣ

Aναλογα τι ψάχνεις φίλε μου.

Θελεις να εχεις ενα αποθεματικό των χρημάτων σου σε ασήμι για δικους σου λόγους?

Φοβάσαι μη γίνει κάνα κάκο σε πανελλήνιο επίπεδο και θεωρεις οτι το ασημι θα σε εξασφαλίσει?

Το κάνεις για επένδυση?

Το κάνεις απλά για το χόμπυ σου και δε σε νοιάζει αν χάσεις και λίγα χρήματα?

Η γνώμη μου είναι η εξής....Οσες περισσότρες φορες 'γυρνας' τα λεφτα σου σε ασήμι / χρυσό και τούμπαλιν σε βαθος χρόνου χάνεις διότι πληρωνεις περισσοτερες φορές προμήθεια διοτι απο καπου πρεπει να τα αγορασεις.
Οπότε θα σου πω να αγοράσεις κυκλοφορημενα 30δραχμα στο μέταλο και αν ανεβει το ασήμι σε μερικά χρόνια θα σαι κερδισμενος. Επίσης αυτα πωλούνται εύκολα.
Αν πάρεις μισο κιλό ασημι σε πλάκα ειναι τεφαρίκι πράμα ποιος θα στο αγοράσει στο μέλλον ...λίγοι.


RE: ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους - ΛΑΚΗΣ - 25/01/18 11:08:57

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση..βασικα θελω να κανω το χομπι μου αλλα αν χρειστει να μην χασω κ τα χρηματα μου..σας παρακαλω μπορειτε να μου πειτε αν τα παυλακια 20δρχ ειναι κ αυτα οπως τα 30 δρχ?αξιζουν?να τα κρατησω δηλαδη?


RE: ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους - solferino - 25/01/18 11:39:21

αφου κανεις το χόμπυ σου ξεχνάμε τις μπάρες που ειναι καθαρα για επενδυτές.

Μπορεις να αγοράζεις 30αρια στο μέταλο και να κάνεις το χόμπυ σου μια χαρά. Πολλοί τα πιστοποιούν και τα πουλάνε αλλα για μενα ειναι πεταμένα λεφτά. Είναι κοινότατο και δε θα έπρεπε να εχει υπεραξία.

Αξίζουν όσο το ασήμι. Οχι κάτι παραπάνω. Εκτός αν ειναι λαμπρά ακυκλοφόρητα που θα βρεις κάποιον να σου πληρωσει μια υπεραξία περαν του μεταλου. Αλλα αφου λες κυκλοφορημενα = μέταλο.


RE: ασημενια 30 δρχ 5 βασηλεις..ερωτηση για αγορα τους - ΛΑΚΗΣ - 25/01/18 12:15:45

ευχαριστω πολυ πολυ..