Συλλεκτικό Στέκι
Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Διάφορα Συλλεκτικά (https://syllektiko-steki.gr/forum-58.html)
+--- Φόρουμ: Διάφορα (https://syllektiko-steki.gr/forum-78.html)
+--- Νήμα: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. (/thread-2364.html)



Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - haros - 30/04/18 10:04:03

Αυτο λοιπον δεν περιμενα ποτε να μου συμβει, αλλα..
Στελνω ενα νομισμα συστημενο στην Δανια, η διευθυνση γραμμενη σωστα (η αποδειξη αποστολης των ΕΛΤΑ που εχω γραφει σαφως "Δανια") και το συστημενο καταληγει στην.. ΙΣΠΑΝΙΑ...
Τα ΕΛΤΑ μου ειπαν οτι σε αυτες τις περιπτωσεις επαναδρομολογειται προς την σωστη χωρα, απο το ταχυδρομειο της χωρας που το ελαβε κατα λαθος..
Ακομα και ετσι να ειναι, 
αν ο αγοραστης ανοιξει κανα case οταν αργησει το νομισμα και το τρακινγκ γραφει "Ισπανια", θα δικαιωθει και θα παρει τα λεφτα του και καποια στιγμη θα του ερθει και το νομισμα..
Οταν τα ΕΛΤΑ ειναι αχρηστα βοδια και μεγαλοι μακακοι..




RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - D.Dimitris - 30/04/18 11:35:28

Επειδή  η Δα-νία και η Ισπα-νία έχουν την ίδια κατάληξη θα μπερδεύτηκαν.  Big Grin


RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - haros - 30/04/18 11:45:53

Θολωσε το ματι του ΕΛΤΑTΖΗ στο κεντρο διανομης, απο την υπερβολικη εξασκηση του μακακισμου, για να τιμησει τους προγονους του, οι αλμπανηδες, οι κατσαπλιαδες, οι τσαρουχαδες που ουτε να διαβαζουν ξερουν, ειδαν DENMARK και λενε "δεν το στελνω Ισπανια για να σπασω λιγο πλακα?"
330 ευρω νομισμα οι πανηλιθιοι, τα ζωντοβολα, οι αρχιμιναρες... Angry


RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - Nonos - 30/04/18 12:02:58

Μακάρι η από δω και πέρα διαχείριση να γίνει σβέλτα και χωρίς απρόοπτα ώστε να μην έχεις κανένα θέμα ακόμα και σε περίπτωση που σου ανοίξει υπόθεση ο αγοραστής.

Μακριά από τέτοια, πάντως..... μακριά Big Grin


RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - miou - 30/04/18 14:56:38

(30/04/18 11:45:53)haros Έγραψε:  Θολωσε το ματι του ΕΛΤΑTΖΗ στο κεντρο διανομης, απο την υπερβολικη εξασκηση ...

Ο Ελτατζής υπάλληλος δεν έχει σημασία τι θα γράψει στον υπολογιστή παρά μόνο για το οικονομικό πόσο θα χρεώσει. 
Το γράμμα πάει έκει που γράφει επάνω στο γράμμα. 
Το λάθος πρέπειι να έγινε τυχαία  στο αεροδρόμιο και εστάλει στην Ισπανία  
αν πάει απευθείας από Ισπανία έχει καλώς γιατί θα πάει γρήγορα ενώ αν επιστρέψει εδώ θα καθυστερήσει


RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - haros - 30/04/18 16:04:18

Ο Ελτατζης φιλε Μιου που τα βαζει στους σακκους, ξεχωριστος για καθε χωρα, τα σκαναρει κιολας.
Στο τρακινγκ φαινεται σκαναρισμενο οτι εφυγε απο εδω για Ισπανια και αργοτερα οτι εφτασε εκει..

Το ρημαδι το γραμμα DENMARK γραφει με μεγαλα γραμματα, ο υπαλληλος του ταχυδρομειου που το εστειλα προορισμος "ΔΑΝΙΑ" εγραψε στην αποδειξη στο μηχανημα (ετσι ξερω οτι δεν εκανα εγω λαθος στην αναγραφη).


RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - digo - 30/04/18 17:27:49

(30/04/18 11:45:53)haros Έγραψε:  330 ευρω νομισμα οι πανηλιθιοι, τα ζωντοβολα, οι αρχιμιναρες... Angry

Μου θυμίζει τον καπετάνιο Haddock από το Τεν τεν όταν θυμώνει.  Big Grin


RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - nikos11 - 30/04/18 18:39:14

(30/04/18 17:27:49)digo Έγραψε:  
(30/04/18 11:45:53)haros Έγραψε:  330 ευρω νομισμα οι πανηλιθιοι, τα ζωντοβολα, οι αρχιμιναρες... Angry

Μου θυμίζει τον καπετάνιο Haddock από το Τεν τεν όταν θυμώνει.  Big Grin
Άμα δεν το είχε γυρίσει στον ατμό και κάπνιζε τσιμπούκι Big Grin !


RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - haros - 02/05/18 09:01:49

Ευτυχως οι Ισπανοι αποδειχτηκαν λεβεντες και το επαναπροωθησαν φαινεται ταχυτατα, ο Δανος το ελαβε..

 Οποτε ξαναστειλω νομισμα εξω, θα βαλω γυρω-γυρω απο την χωρα προορισμου βελακια να αναβοσβηνουν, καθως και μια μεγαλη επιγραφη νεον, που να λεει " Αυτο το γραμμα , απογονοι του Αυναν, να το στειλετε π.χ. ΑΓΓΛΙΑ, οχι Ζουαζιλανδη, οχι Μπουργκινα Φασο, Α-Γ-Γ-Λ-Ι-Α, αντε να σχωρεθουν τα αποθαμενα σας"


RE: Οταν τα ΕΛΤΑ ζηλευουν τους μακακους.. - belpedro - 02/05/18 10:11:12

(02/05/18 09:01:49)haros Έγραψε:  Ευτυχως οι Ισπανοι αποδειχτηκαν λεβεντες και το επαναπροωθησαν φαινεται ταχυτατα, ο Δανος το ελαβε..

 Οποτε ξαναστειλω νομισμα εξω, θα βαλω γυρω-γυρω απο την χωρα προορισμου βελακια να αναβοσβηνουν, καθως και μια μεγαλη επιγραφη νεον, που να λεει " Αυτο το γραμμα , απογονοι του Αυναν, να το στειλετε π.χ. ΑΓΓΛΙΑ, οχι Ζουαζιλανδη, οχι Μπουργκινα Φασο, Α-Γ-Γ-Λ-Ι-Α, αντε να σχωρεθουν τα αποθαμενα σας"

το νέον κράτα το,
τα υπόλοιπα είναι πολλά, θα τους μπερδέψεις και θα πάει Ζουαζιλάνδη στα σίγουρα  Big Grin
τέλος καλό όλα καλά!