Συλλεκτικό Στέκι
Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Ελληνικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-8.html)
+--- Φόρουμ: 'Οθωνας (1832-1862) (https://syllektiko-steki.gr/forum-11.html)
+--- Νήμα: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου (/thread-282.html)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - ellinas - 20/01/18 10:22:51

(20/01/18 10:15:57)chris_1972 Έγραψε:  
(20/01/18 10:00:01)ellinas Έγραψε:  Kαλημέρα σε όλους,
αυτό που βγήκε για 5 λεπτά στο facebook και μετά εξαφανίσθηκε τι απέγινε βρε παιδιά ξέρει κανείς

Αυτό ήταν από το μασούρι που εμφανίστηκε?  Cool Cool Cool Cool
Oxι αν και άλλες φωτογραφίες  εύκολα αναγνωρίσιμο νόμισμα.Β


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - ellinas - 20/01/18 10:25:03

(20/01/18 10:22:51)ellinas Έγραψε:  
(20/01/18 10:15:57)chris_1972 Έγραψε:  
(20/01/18 10:00:01)ellinas Έγραψε:  Kαλημέρα σε όλους,
αυτό που βγήκε για 5 λεπτά στο facebook και μετά εξαφανίσθηκε τι απέγινε βρε παιδιά ξέρει κανείς

Αυτό ήταν από το μασούρι που εμφανίστηκε?  Cool Cool Cool Cool
Oxι αν και άλλες φωτογραφίες  εύκολα αναγνωρίσιμο νόμισμα.Β
Πως έγινε αυτό δεν ξέρω εκεί που έγραφα δημοσίευσε μόνο του.
Έλεγα λοιπόν ότι η φωτογραφία του νομίσματος βρίσκεται στο σαιτ της ΠΝΕ


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - diaylosark - 20/01/18 10:28:49

Παρακαλώ τους διαχειριστές αν δεν ανακαλέσει Το μέλος Ροδάκιας οσα ανέφερε Κυρίως για μένα και το νομισμά μου να σβησουν το σχολιό του οπου  με εμφανίζει ως απατεώνα που παω να εκμεταλευτώ αλλους.  Ως παράδειγμα χρησιμοποίησε τιμη νομίσματος που δεν εχει καμμια σχέση με το δικό μου ,επειδή ,μας διαβάζουν και οι εντυπώσεις μένουν σε κάποιους που δεν εχουν εμπειρία αν δεν ανακαλέσει  και δεν σβηστει από  ποστ ότι με προσβάλει και βλέπετε ολοι καλά θα θεωρήσω ότι και το Φόρουμ εχει ευθίνη συντήρισης και υπαρξης Ατιμων σχολίων που προσβαλουν τιν τιμη και αξιοπρεπειά μου ,ευχαριστώ


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - chris_1972 - 20/01/18 10:56:18

Την ευθύνη για το τι γράφει ο καθένας την έχει αποκλειστικά ο ίδιος. Θα περιμένουμε να λάβει γνώση ο Νικόλας και να τοποθετηθεί ανάλογα. 

Αν και δεν πρέπει, και δεν θέλω να μπω σε διενέξεις και αντιπαραθέσεις θα γράψω την προσωπική μου άποψη. Το μοναδικό σφάλμα σου Βασίλη ήταν που χρησιμοποίησες θέμα εκτός πωλήσεων για να προωθήσεις νόμισμα. Φυσικά και δεν είσαι ο μόνος που το έχεις κάνει, και για αυτό τον λόγο είμαστε χαλαροί μαζί σου, αλλά και με όποιον άλλον το κάνει (εκτός αν γίνεται κατά κόρον). Από εκεί και πέρα μπορείς να πουλήσεις όσο θέλεις και σε όποιον θέλεις νομίσματα που έχεις στην κατοχή σου. Και το τι θα κάνεις με την εφορία και το κράτος είναι δικό σου θέμα και δεν αφορά κανέναν άλλον.


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - ΡΟΔΑΚΑΣ - 20/01/18 11:02:34

(20/01/18 10:28:49)diaylosark Έγραψε:  Παρακαλώ τους διαχειριστές αν δεν ανακαλέσει Το μέλος Ροδάκιας οσα ανέφερε Κυρίως για μένα και το νομισμά μου να σβησουν το σχολιό του οπου  με εμφανίζει ως απατεώνα που παω να εκμεταλευτώ αλλους.  Ως παράδειγμα χρησιμοποίησε τιμη νομίσματος που δεν εχει καμμια σχέση με το δικό μου ,επειδή ,μας διαβάζουν και οι εντυπώσεις μένουν σε κάποιους που δεν εχουν εμπειρία αν δεν ανακαλέσει  και δεν σβηστει από  ποστ ότι με προσβάλει και βλέπετε ολοι καλά θα θεωρήσω ότι και το Φόρουμ εχει ευθίνη συντήρισης και υπαρξης Ατιμων σχολίων που προσβαλουν τιν τιμη και αξιοπρεπειά μου ,ευχαριστώ
Καλημερα το μελος για αρχη ονομαζετε Ροδακας,δευτερον δεν σε χαρακτηρισα ποτε απατεωνα ουτε κ κανεναν αλλον,τριτον εγραψα κ παραδεχτηκα οτι κακως εβαλα κουκου 44 ως παραδειγμα που προφανως δεν το ειδες κ συ 4ον κ κλεινω το σχολιο για την τιμη που την θεωρω οτι ειναι υπερβολικη κ θα σου θυμισω πως σε προσφατη συνναλαγη μας μου ειπες πως ειμαι εξηγημενος με τις τιμες....βλεπεις σε στεκι συλλεκτων συμπεριφερομαι αναλογα κ ας μην σε γνωριζα..δικαιωμα μου θα μου πεις οπως κ δικαιωμα σου να πουλας οσο θες κ οπου θες...το νομισμα σου δεν εχει πανω απο 10.γνωμη μου παντα...τα υπολοιπα τα θεωρω ''πλεονασμα'' και οχι καπελωμα οπως δεν αρεσε....Τετοιες συμπεριφορες κ ζουλες τυχον πωλησεις σε ασχετα νηματα εφοσον δεν ανηκει στις πωλησεις εχει δικαιωμα καθε μελος να κρινει,ειτε το νομισμα ειτε την τιμη του κ σε αυτο δεν εχει ευθυνη η διαχειριση αλλα το μελος που το αναρτει....Τα υπολοιπα περι εμπορων ισχυουν κ δεν τα ανακαλω κ σιγα μην στησουμε και ανδριαντα του καλου εμπορου στο κεντρο επειδη μονο καλα εχουν κανει στο συλλεκτικο κοσμο.. .Δεν τα βαζω ολα σε ενα τσουβαλι αλλα δεν τσουβαλιαζομαι κ γω...ο καθενας διαλεγει το δρομο του κ την πορεια του που ομως στο τελοςκ αυτο κρινεται απο αλλους.καλημερα κ καλη συνεχεια.

ΥγΠαρακαλω εαν θεωρει η διαχειριση πως ευθυνομαι ή πως δεν ειμαι αρεστος εγω κ οι αποψεις μου να ενημερωθω προκειμενου να σβησω τον λογαριασμο μου.ευχαριστω


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - diaylosark - 20/01/18 11:18:55

απο αυτη την ανεκδιηγητη αλητεια και συντηρηση παραπληροφηρησης αποχωρω .την δε συμπεριφορα θεωρω λαοπλανα και καταπτυστη ,δεν ξερω αν ειναι σκευορια αλλα σκοπο εχει να κατευθινει και να χαληναγωγησει ετσι οπως αναφερεται οπως αντιλαμβανομαι εγω ως τιμες και γνωση απο δηθεν ανθρωπους ειδικους που απο εγωισμο δεν μαζευουν τα ασυμαζευτα.η αλητεια με ανοχη ισως μεταφερθηκε απο αλλο στεκι οπου ο καθε τυχαρπαστιδης εβαλε με μενος κατα αλλου που προσεβαλε τιμες και προσοπικοτητες περα αλο το αντικειμενο αναρτησης


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - diaylosark - 20/01/18 11:29:44

και προς τους διαχειριστες γραφω οτι δεν προσπαθησα να πουλησω σε κανεναν δια της πλαγιου  ειδα αγγελια με ανταλαγη 50 λιρων και εγραψα σχολιο .μετα ο φιλος με τις 50 λιρες στο ποστ μου που εσκεμενα τελικα χαλαει γραφει προσβλητικα για μενα νομιζοντας οτι οι λιριτσες του ισως αξιζουν περισσοτερα ..εγω ξερω οτι η προπαγανδα παει μια χαρα με ανοχη δυστυχως.και κλεινω λεγωντας πως ποτε δεν πουλησα κατι εδω η σε αλλο σαιτ μετα απο 2011η 2012 οπου εγινε αντιζηλειας πολεμος εναντιον σε αλλο στεκι  απο  πολλους που ειναι και εδω μεσα .αν διαπιστωσω συντηριση θα αποχωρησω πριν με επαρση επιχειρησει οποιοσδηποτε να με μειωσει για να φτασουμε σε εξοδο με πονηρο τροπο γιατι δεν κλεινω ματακι σε κανεναν


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - diaylosark - 20/01/18 11:51:52

(17/01/18 22:07:21)ΡΟΔΑΚΑΣ Έγραψε:  
(17/01/18 21:38:49)zompels Έγραψε:  Αν και δεν θέλω να γράφω πάνω σε θέματα τιμών γιατι θα γράφουμε μέχρι τα ξημερώματα.
Φίλε "ΡΟΔΑΚΑΣ" με όλο το συμπάθειο μιας και μεε το γάντι είσαι ευγενικός , παρακολουθώ τον γραπτό σου λόγο καιρό απόλυτα σεβόμενος τις απόψεις σου........Μήπως όμως έχεις κωλύσει σε τιμές προ 4ετίας σε όρισμένα νομίσματα? και όλα σου φαίνοται πανάκριβα ή σκευωρία? Γιατί και γω που ψάχνω νομίσματα να εμπορευτώ τα πληρώνω σε τιμές σημερινές απόλυτα σεβόμενος τον συλλέκτη .........και δεν ανατρέχω σε χρόνια πριν, πόσο δλδ τα  αγόραζα ακόμη και ως συλλέκτης ΙΣΩΣ γιατί κάποια κομμάτια λογω σπανιότητας-ζήτησης έχουν μια ανοδική πορεία.

Παναγιώτης.
Εαν σου απαντησω Παναγιωτη θα γραφουμε οντως  μεχρι τα ξημερωματα...  Smile Dodgy ...Οποτε αν θελεις αστο....Δεν θελω να συνεχισω στο ποστ του Βασιλη σεβομενος τον ιδιο.Δεν προσβαλα ειδικα καποιον εμπορο συγκεκριμενα κ δεν ειχα σκοπο τετοιο αλλωστε για κανεναν απο τους 2 σας εαν θες ομως να ακουσεις τα πιστευω μου κ γω τα δικα σου ειμαι παντα ανοικτος .Εαν θελει καποιο μελος ή εσεις ανοιγουμε σαν μελη ενα ποστ  να μπορω να σχολιαζω και ποιο ανετα κ γω να δουμε κ τις γνωμες αλλων παιδιων σχετικα με αυτο....αλλωστε εγω το δηλωσα σε ποια πλευρα κ απο ποια οπτικη τα βλεπω....σεβομενος κ το σωστο...αλλα κ το στεκι φυσικα ως μελος του,αλλωστε κ οι ανθρωποι κρινομαστε οπως κ τα νομισματα...
φιλικα

Νικολας
εγω εισεπραξα επιθετικοτητα και προσβολη Νικολα και μου ξεσκισες και το ποστ και την Προσωπικοτητα εσκεμενα η οχι αδιαφορω


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - diaylosark - 20/01/18 11:59:05

(09/01/18 23:08:42)diaylosark Έγραψε:   Με το Ταληράκι {Κουκουβάγια }στις 15 Χήνες δώρο κι αυτό
αν το παρον αντιλαμβανονται οι διαχειριστες οτι παραβιαζει  ορους του φορουμ να με διαγραψουν απλα χωρις να το παρουσιαζουν ως χαρη εγω το ονομαζω τεχνικη φωτογραφισης και απλως αναφορα τιμης με δωρο.αν ηθελα να πουλησω θα το εβαζα στις πωλησεις.δεν νομιζω παρ οτι εμποροσυλλεκτης να  εβαλα αγγελια πωλησης διοτι δεν χρειαζομαι δεδομενου οτι στα μεσα κοινωνικης δυκτιωσης εχω επαρκη πρ οβολη σε οτι διαθετω


RE: Ασημένιο 5 Δραχμές 1833 Αθηνών.απο την συλλογή μου - nikos11 - 20/01/18 12:10:58

(20/01/18 11:59:05)diaylosark Έγραψε:  
(09/01/18 23:08:42)diaylosark Έγραψε:   Με το Ταληράκι {Κουκουβάγια }στις 15 Χήνες δώρο κι αυτό
αν το παρον αντιλαμβανονται οι διαχειριστες οτι παραβιαζει  ορους του φορουμ να με διαγραψουν απλα χωρις να το παρουσιαζουν ως χαρη εγω το ονομαζω τεχνικη φωτογραφισης και απλως αναφορα τιμης με δωρο.αν ηθελα να πουλησω θα το εβαζα στις πωλησεις.δεν νομιζω παρ οτι εμποροσυλλεκτης να  εβαλα αγγελια πωλησης διοτι δεν χρειαζομαι δεδομενου οτι στα μεσα κοινωνικης δυκτιωσης εχω επαρκη πρ οβολη σε οτι διαθετω
1) Δηλαδή πώς έπρεπε να το αντιληφθούμε; Μήπως ως προσπάθεια υποτίμησης της νοημοσύνης μας; Προσπάθησες να πουλήσεις πλαγίως και αυτό αποδεικνύεται από το ότι δεν απάντησες στο δικό μου post που σε ρώτησα.
2) Αν προσβλήθηκες εσύ με αυτά που γράφτηκαν, θέλεις να μου πεις τι πρέπει να πουμε όλοι οι υπόλοιποι με αυτά που γράφεις και με τον τρόπο που τα γράφεις;
3) Αν θεωρείς ότι αδικείσαι, μπορείς να κάνεις πράξη αυτό που λες λίγο παραπάνω "απο αυτη την ανεκδιηγητη αλητεια και συντηρηση παραπληροφηρησης αποχωρω" αφού επίσης όπως αναφέρεις "διοτι δεν χρειαζομαι δεδομενου οτι στα μεσα κοινωνικης δυκτιωσης εχω επαρκη πρ οβολη σε οτι διαθετω". Όπως γνωρίζεις, κανένας δεν συμμετέχει εδώ μέσα υποχρεωτικά ούτε είναι αλυσσοδεμένος.