Συλλεκτικό Στέκι
Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Ειδικές Κατηγορίες (https://syllektiko-steki.gr/forum-91.html)
+--- Φόρουμ: Δημοπρασίες & πωλήσεις νομισμάτων coin dealers ανά τον κόσμο (https://syllektiko-steki.gr/forum-98.html)
+--- Νήμα: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού (/thread-3069.html)

Σελίδες: 1 2 3 4 5


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - haros - 22/01/19 18:30:44

Στελιο εαν εχεις πληρωσει με τραπεζικη καταθεση, πρακτικα τιποτα, εκτος απο το να τους τηλεφωνησεις σε 2-3 μερες.
Ειπανε αρχες της εβδομαδας αυτης, οποτε μηπως τα στειλουν μεχρι πχ Τεταρτη.
Απο εκει και περα μπορεις να ψαξεις εαν υπαρχει καποια ενωση νομισματεμπορων στην χωρα που δραστηριοποιουνται, να στειλεις καποια καταγγελια η καποιος κρατικος οργανισμος τους για το εμποριο και τις συναλλαγες με το εξωτερικο.
Πρακτικα μονο email μπορεις να στειλεις στους παραπανω, ελπιζοντας σε καποιου ειδους πιεση απο μερους τους στον εμπορο.
Το ιδιο μπορεις να κανεις και με σαιτ που ανεβαζουν-ενημερωνουν για  τις δημοπρασιες τους.


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - solferino - 22/01/19 19:30:07

Στέλιο,

αν αγόρασες απο την δημοπρασια 22-23 δεκαμβριου , όντως καθυστερουν στην αποστολη. Και εγώ πήρα απο την ιδια δημοπρασια και παρέλαβα πριν 1 βδομάδα. Μην ανησυχεις ειναι 100% αξιοπιστοι απλα καθυστερουν.
οταν στο στειλουν θα σου στείλουν και το tracking number και θα ερθει συστημενο με ΕΛΤΑ και ασφαλισμενο επίσης.


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - sroussos - 22/01/19 21:54:41

Θα τα πάρεις  κάνε υπομονή.  Έχω πάρει νομίσματα από αυτούς μερικές φορές ., Την πρώτη φορά που πήρα  τα νομίσματα τα έστειλαν στην διεύθυνσή μου με άλλο όνομα παραλήπτη . Δυστυχώς είναι πολλές οι ανάλογες περιπτώσεις. 
Εγώ κέρδισα πριν από τις γιορτές στην Holmasto ένα νόμισμα.  Έβαλαν στο τιμολόγιο 28 € για ταχυδρομικά . Τους έστειλα μήνυμα πως τέτοια  ταχυδρομικά δεν έχει ούτε η Αμερική. Μου απάντησαν πως θα τα στείλουν με την DHL και ασφαλισμένο  και είναι ακριβά . Τους πλήρωσα 20-12 και το νόμισμα το έστειλαν 15-1 -2019 και το πήρα επιτέλους σήμερα και το έστειλαν με συστημένο με το φιλανδικό ταχυδρομείο με κόστος 6 €. Ο Καραμίτσος είναι κλάσεις καλύτερος από πολλούς οίκους νομισμάτων του εξωτερικού .


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - STEL2 - 23/01/19 15:31:13

(22/01/19 18:30:44)haros Έγραψε:  Ειπανε αρχες της εβδομαδας αυτης, οποτε μηπως τα στειλουν μεχρι πχ Τεταρτη.

Oύτε σήμερα μου εχουν απαντήσει στο χθεσινό email


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - STEL2 - 23/01/19 15:32:50

(22/01/19 19:30:07)solferino Έγραψε:  Στέλιο,

αν αγόρασες απο την δημοπρασια 22-23 δεκαμβριου , όντως καθυστερουν στην αποστολη. Και εγώ πήρα απο την ιδια δημοπρασια και παρέλαβα πριν 1 βδομάδα. Μην ανησυχεις ειναι 100% αξιοπιστοι απλα καθυστερουν.
οταν στο στειλουν θα σου στείλουν και το tracking number και θα ερθει συστημενο με ΕΛΤΑ και ασφαλισμενο επίσης.

Nαι, απ' αυτήν αγόρασα....Ομως εσύ εχεις παραλάβει εδω και μια βδομάδα, ενω εμένα δεν τα εχουν στείλει ακόμα, και ούτε μου απαντούν στο email


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - STEL2 - 25/01/19 08:25:34

ΟΥΤΕ ΦΩΝΗ, ΟΥΤΕ ΑΚΡΟΑΣΗ


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - iapwnas - 25/01/19 09:01:09

Στελιο τηλεφωνικα μπορεις να επικοινωνησεις? Ειναι το πιο αμεσο! Εχεις πεσει σε περιπτωση!


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - STEL2 - 25/01/19 09:13:13

(25/01/19 09:01:09)iapwnas Έγραψε:  Στελιο τηλεφωνικα μπορεις να επικοινωνησεις? Ειναι το πιο αμεσο! Εχεις πεσει σε περιπτωση!

Nαι, την Δευτέρα, σκέφτομαι να τους πάρω τηλέφωνο, αλλά θα μιλήσει άλλος, γιατί με τ' αγγλικά δεν τόχω και πολύ


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - iapwnas - 25/01/19 09:26:53

Στελιο κανε τα τηλεφωνηματα και πιστευω θα την βρεις την ακρη! Η αληθεια ειναι οτι και εμενα η αναμονη παραλαβης ειδικα οταν εχω προπληρωσει με χαλαει εφοσον καθυστερει, οποτε σε καταλαβαινω! Ενταξει οικος δημοπρασιων ειναι, ονομα εχουν οποτε δεν πρεπει να ανησυχεις! Αντε με το καλο να ερθουν τα νομισματα!


RE: Οικος Δημοπρασιών εξωτερικού - STEL2 - 28/01/19 15:04:45

Σήμερα ήρθε ενας φίλος, και τους πήραμε τηλέφωνο
Δεν ξέρω αν ήταν σχετικός με την υπόθεσή μου, στα προηγούμενα emails, γιατί ρωτούσε για την πληρωμή και το email μου, αλλά η υπόθεση μετά απο 7-8 λεπτά στο τηλέφωνο, διευθετήθηκε
Μετά μισή ωρα μου εστειλαν email (οπως είχαν πεί τηλεφωνικά), οτι τα εστειλαν, και μετά απο ενα τέταρτο περίπου, μου εστειλαν και το tracking number
Πάντως, μου φάνηκε περίργο, μέσα σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα, να τα κάνουν ολ' αυτά

Τώρα, περιμένουμε....