Συλλεκτικό Στέκι
Λίρα 1917 London - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Δημοφιλή Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-86.html)
+--- Φόρουμ: Αγγλικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-87.html)
+--- Νήμα: Λίρα 1917 London (/thread-363.html)

Σελίδες: 1 2 3 4 5


RE: Λίρα 1917 London - smartmorpheus - 18/12/16 13:15:08

Θα προσπαθήσω να βρω τις φωτογραφιες και να τις βάλω. Cool


RE: Λίρα 1917 London - incredible - 18/12/16 22:21:58

Ωραίες πληροφορίες.


RE: Λίρα 1917 London - SVcollector - 19/12/16 09:49:38

εξαιρετικά σπάνια 

σε ms πάει πάνω από 20.000$


RE: Λίρα 1917 London - Nonos - 11/05/17 06:36:16

Mϊα κόπια που βρέθηκε χθες στον "δρόμο" μου


RE: Λίρα 1917 London - nikos11 - 11/05/17 07:38:56

Εσύ αδερφάκι μου από τη μία κόπια στην άλλη πέφτεις Big Grin . Αγόραζέ τες γιατί κάποτε θα περνάνε για γνήσιες Tongue .


RE: Λίρα 1917 London - Nonos - 11/05/17 08:01:50

Tongue Tongue 

Την κόπια του 17 την έβγαλε σεργιάνι κάποιος που ενώ στην αρχή δεν είχε ιδέα για το τι παίζει,μετέπειτα ήξερε και που κατασκευάστηκε και τελικά την εξαφάνισε διαδικτυακά  Big Grin Big Grin


RE: Λίρα 1917 London - paulinaj - 11/05/17 16:12:30

Να μαι και γω...και μιας και αναφέρθηκε απο το φιλαράκι μου το γεγονός οφείλω να πω οτι και μέχρι σήμερα η λίρα δε μπορει να χαρακτηριστεί ουτε κόπια ουτε γνήσια! Η λίρα έφτασε στην PCGS απο τον ιδιοκτήτη διοτι δε ήθελε να την στείλει με μεσολαβητή και επέστρεψε λέγοντας του οτι δε μπορούν να καταλάβουν εάν είναι γνήσια η κόπια!!!! Και τελικά η λίρα κάθετε σε ενα συρτάρι και πραγματικά ο ανθρωπος ειναι απογοητευμένος γιατι δε εχει μια σαφή απάντηση οτι ναι εχεις γνησια του 17 η ειναι μια ακόμα κάλπικη και στην τελική ρε παιδια εαν δε μπορουν αυτοί να καταλάβουν τι είναι τοτε ποιος?


RE: Λίρα 1917 London - haros - 11/05/17 16:19:14

Γεια σου Πωλινα.
Χρονια και ζαμανια..... Big Grin Big Grin
Μονοδρομος ειναι, να την στειλει και στην NGC, υπαρχουν επισημοι αντιπροσωποι, ο Γ.Κουντουριδης και ο Καραμητσος.
Εαν ουτε η NGC βγαλει ακρη, ας δοκιμασει στο μουσειο του Royal Mint, ειναι εξυπηρετικοτατοι οι εφοροι, να στειλει αρχικα πολυ καλες φωτο και ισως, εαν του πουν, να τους την παει να την δουν.(πιστοποιητικα ομως δεν εκδιδουν απο οσο ξερω.)


RE: Λίρα 1917 London - chris_1972 - 11/05/17 16:24:42

Έχεις φωτογραφίες που να μπορείς να τις αναρτήσεις στο παρόν θέμα Πωλίνα? Τις θέλουμε περισσότερο για αρχείο.

υγ σαν τα χιόνια θα έλεγα, αλλά αυτά πέρασαν Smile


RE: Λίρα 1917 London - paulinaj - 11/05/17 16:26:35

Αγαπημένο μου φιλαράκι χαθηκαμε ολοι λιγάκι αλλα και παλι εδω είμαστε! Smile  
Εμμμμ η αλήθεια είναι ότι κάτι έκανε με την NGC αλλα θα του μιλήσω για να μου υπενθύμιση τι έγινε και εκεί θα κοιτάξω να ρθω σε επαφή μαζί του σύντομα για να το ολοκληρώσω στο πως είχε κινηθεί μετά την PCGS κάτι θυμάμαι μου είχε πει και ένιωθε απογοητευμένος επίσης θυμάμαι και κάτι μεγαλοσυλλέκτες απο την αμερική του είπαν οτι η λίρα του είναι καραγνήσια αλλά χωρίς πιστοποίηση δε μπορείς να κάνεις και πολλά! (πολύ χαίρομαι που σας ξανά συναντώ όλους!)     
  

(11/05/17 16:19:14)haros Έγραψε:  Γεια σου Πωλινα.
Χρονια και ζαμανια..... Big Grin Big Grin
Μονοδρομος ειναι, να την στειλει και στην NGC, υπαρχουν επισημοι αντιπροσωποι, ο Γ.Κουντουριδης και ο Καραμητσος.
Εαν ουτε η NGC βγαλει ακρη, ας δοκιμασει στο μουσειο του Royal Mint, ειναι εξυπηρετικοτατοι οι εφοροι, να στειλει αρχικα πολυ καλες φωτο και ισως, εαν του πουν, να τους την παει να την δουν.(πιστοποιητικα ομως δεν εκδιδουν απο οσο ξερω.)