Συλλεκτικό Στέκι
Στρουμφάκια σε νομίσματα. - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Επενδυτικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-26.html)
+--- Φόρουμ: Ασημένια (https://syllektiko-steki.gr/forum-28.html)
+--- Νήμα: Στρουμφάκια σε νομίσματα. (/thread-4177.html)

Σελίδες: 1 2 3


RE: Στρουμφάκια σε νομίσματα. - rubirosa - 04/11/20 23:50:55

(04/11/20 17:22:24)sac Έγραψε:  Από παραδρομή έγραψα κάτι σε νήμα που ξεκίνησε (πρώην) αξιωματούχος του Σκαράκη. Λάθος μου, δεν το είδα...

Παρόλα αυτά, είναι ευκαιρία να ξαναπώ στους πρώην και νυν αξιωματούχους του Σκαράκη να μην σχολιάζουν αυτά που γράφω. (Τις εξαιρέσεις τις είπαμε.)
Το αν γράφεις ή δεν γράφεις ποσώς με νοιάζει, αλλά ούτε έχω καμία όρεξη να γράφω στα δικά σου.
Όμως το ότι ανέφερες το όνομα του,την καλύτερη υπηρεσία του προσφέρεις,στον ουρανό την έψαχνε στην γη την βρήκε,ώστε να αρχίσει να  γράφει ότι τον σχολιάζουμε και να πετάξει πάλι την συκοφαντία του, όπως πριν 3 εβδομάδες για λινκ  που ποτέ δεν σηκώθηκε εδώ.
Αυτό που έκανες, είναι στο ψωμί του βούτυρο...


RE: Στρουμφάκια σε νομίσματα. - sac - 05/11/20 21:18:09

Μερικά πράγματα καλό είναι να απαντιούνται, αφενός για να μην μένουν οι εντυπώσεις, αφετέρου... για να μαθαίνουν οι νεότεροι.

Τι διαφορές έχουν τα δύο "Στέκια" μεταξύ τους εμένα δεν με απασχολεί, ούτε με αφορά. Όπως ξέρουν όλοι, εγώ λίρες χρυσές ούτε αγοράζω, ούτε πουλάω. Ούτε με ενδιαφέρει αν ο Σκάρακας γράφει εδώ ή δεν γράφει... και τι γράφει.

Εμένα με απασχολεί η συμπεριφορά η δικιά σας απέναντί μου τότε. Για να πούμε και του στραβού το δίκιο, όταν έγιναν τα πιο χοντρά ο Σκάρακας μόνο έμμεση ευθύνη είχε, γιατί ήταν ανενεργός. Την άμεση ευθύνη την είχατε εσείς.

Ενδεικτικά:
- Όταν προπαγανδίζατε τον ΣΥΡΙΖΑ το 2014 και το ΟΧΙ το 2015 και όσοι διαμαρτυρόμαστε βρίσκαμε τον μπελά μας, ενώ ο ΑΝΤΟΝΙΟ περηφανευόταν ότι η προπαγάνδα έγινε "πολιτισμένα και δημοκρατικά".
- Όταν έκραξα τον άλλον που έλεγα να δέρνουμε τους δασκάλους των παιδιών μας.
- Όταν ο ΑΝΤΟΝΙΟ (πάλι) μου έκανε έλεγχο στα επαγγελματικά μου.
- Όταν ο Toni-g έψαχνε πόσες κάψουλες πούλησα σε ποιον.
κλπ
ο Σκάρακας δεν ήταν εκεί. Εσείς ήσασταν εκεί.

Να αναφέρω και τα φούμαρα που μου πούλαγε ο ΑΝΤΟΝΙΟ, ότι τάχαμου αυτός με υποστήριζε, αλλά όλοι εσείς οι άλλοι θέλατε να με διαγράψετε. Προφανώς δεν συμπεριλάμβανε τον Σκαράκη.

Επίσης με απασχολεί ότι δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι από τότε. Δεν βλέπω κανέναν να έχει παραδεχτεί τα λάθη του και να έχει ζητήσει συγγνώμη.

Αντίθετα, το μόνο που είδα ότι βάλατε κάποτε τον lucky_louk να μου πει στο τηλέφωνο "να ξεχάσουμε τα παλιά". 'Οταν χρωστάς, συμφέρει να ξεχνάς. Όταν σου χρωστάνε όμως, πάει αλλιώς.

(Το ότι δημιουργήθηκαν και άλλα προβλήματα μετά με το λάθος του athas είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.)

ΥΓ. Γράφω "Σκάρακας", γιατί το "Σ*****" το βγάζει έτσι (σιγά τα ωά).


RE: Στρουμφάκια σε νομίσματα. - nikos11 - 05/11/20 22:04:46

Γιώργο, σε αγαπάω και σε εκτιμάω, αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχουν όλα αυτά που αραδιάζεις παραπάνω. Πραγματικά λυπάμαι. Δεν νομίζω ότι σε υποχρέωσε κανένας να συμμετέχεις, δεν σου κάνουμε χάρη, δεν μας κάνεις χάρη. Τι έγινε το 2014 και το 2015 μεταξύ εσού και του Antonio, του Θανάση και του toni-g, δεν νομίζω ότι αφορά τα μέλη του φόρουμ. Και αν κάποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να ρωτήσει και να μάθει. Δεν θέλω και δεν περιμένω να μου απαντήσεις κάτι και όχι γιατί φοβάμαι ή γιατί δεν θα ξέρω τι να σου απαντήσω εγώ μετά, αλλά γιατί δεν επιθυμώ και δεν θα βγει κανένα νόημα.


RE: Στρουμφάκια σε νομίσματα. - sac - 05/11/20 22:11:50

Ε, τότε πες μου τι νόημα έχουν αυτά που αραδιάζει ο rubirosa παραπάνω.


RE: Στρουμφάκια σε νομίσματα. - nikos11 - 05/11/20 22:13:53

Θα αυτοδιαψευσθώ πριν αλλέκτωρ λαλήσει τρις, αν δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά, δεν μπορώ να σου φανώ χρήσιμος.


RE: Στρουμφάκια σε νομίσματα. - sac - 05/11/20 22:17:29

Πράγματι, δεν την καταλαβαίνω.

Πάμε παρακάτω...


RE: Στρουμφάκια σε νομίσματα. - cat - 06/11/20 14:22:30

Νίκο για να μην παρεξηγηθώ δεν είναι ότι τα στρουμφακια δεν έχουν ενδιαφέρον απλά σαν θέμα εμένα μου λείπει κάτι νέο. Όπως προείπα κ στην τέχνη παγκόσμια έχουμε επαναλήψεις πάνω στα ίδια θέματα. Θεωρώ την χάραξη νομισμάτων τέχνη από αυτή την οπτική μιλησα


RE: Στρουμφάκια σε νομίσματα. - nikos11 - 06/11/20 19:24:29

(06/11/20 14:22:30)cat Έγραψε:  Νίκο για να μην παρεξηγηθώ δεν είναι ότι τα στρουμφακια δεν έχουν ενδιαφέρον απλά σαν θέμα εμένα μου λείπει κάτι νέο. Όπως προείπα κ στην τέχνη παγκόσμια έχουμε επαναλήψεις πάνω στα ίδια θέματα. Θεωρώ την χάραξη νομισμάτων τέχνη από αυτή την οπτική μιλησα
Αλίμονο Δημήτρη, γιατί να παρεξηγηθείς, απλά μεταξύ ενός μέτριου ή ουδέτερου και ενός κακού, διαλέγω το πρώτο.