Συλλεκτικό Στέκι
1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS (blister) - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Αναμνηστικά Νομίσματα ΤΤΕ (https://syllektiko-steki.gr/forum-100.html)
+--- Φόρουμ: Ευρώ (https://syllektiko-steki.gr/forum-44.html)
+--- Νήμα: 1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS (blister) (/thread-5243.html)



1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS (blister) - D.Dimitris - 06/12/22 22:10:28

Το νέο blister  κοπής 2022, που εκδόθηκε σήμερα 6-12-2022 από την ΤτΕ με το Eλληνικό αναμνηστικό κέρμα κυκλοφορίας των 2€ με θέμα:  «1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS» 
Ανώτατο όριο  κοπής  της έκδοσης τα 3.000 τεμάχια και τιμή πώλησης 10€
[attachment=15700][attachment=15701]


RE: 1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS (blister) - rubirosa - 06/12/22 22:21:48

Γείσ σου Δημήτρη δώσατε πόνο στους σπεκουλαδόρους Σήμερα!!!
Ωραίο είναι!


RE: 1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS (blister) - D.Dimitris - 07/12/22 21:07:26

To νόμισμα είναι αρκετά όμορφο.
Όσο για αυτούς που είπες, μάλλον χωρίς να είμαι μάγος, έφαγαν μεγάλο πόνο.
Περνούσε ο έμπορος την προηγούμενη το απόγευμα και ξαφνικά βρήκε και μοίρασε όσα νούμερα τον βόλευε και βέβαια κράτησε τα υπόλοιπα για εκείνον, χωρίς βέβαια να είναι επίσημα αποδεκτός.


RE: 1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS (blister) - silahim - 08/12/22 19:10:18

Δυστυχώς και το λέω με μεγάλη μου λύπη, οι δύο έμποροι τα πήραν όλα!!  Διότι είχαν τα πρώτα νούμερα στην πρώτη λίστα,
και εφόσον περνούσε ένας απο την πρώτη και ένας απο την καινούργια λίστα μεσα στη τράπεζα, πήραν όσα είχαν κανονίσει, διότι
ήταν πρώτοι στην πρώτη λίστα. Πήραν ακριβώς όσα ήθελαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!  
Τώρα Δημήτρη να πούμε και την αλήθεια μεταξύ μας. Εσύ και κάποιοι άλλοι ΔΕΝ θα παίρνατε νόμισμα. Αν δεν 
γινόταν η καινούργια λίστα!!  Σωστά?? Ή κάνω λάθος!!! 
Εγώ ήμουν απο τις 10 το βράδυ ενώ εσύ που ήρθες το πρωί πήρες γρηγορότερα νόμισμα. Σωστά ή κάνω λάθος?? 
Άρα κάποιοι συλλέκτες απο την πρώτοι λίστα δεν πήραν. Και πιστεψέμε κάποιος με το νούμερο 150 της πρωτης λίστας δεν πήρε. 
Την επόμενη φορά αν θέλεις να στον δείξω ποιος είναι. 
Δεν τα βάζω μαζί σου. Και εσύ έχεις δίκιο και εγώ έχω δίκιο και πολλοί άλλοι.
Δυστυχώς τον πόνο τον έφαγαν συλλέκτες και όχι οι δύο έμποροι!!!! 
Και θυμήσου, στο επόμενο μπορεί να είσαι εσύ ή εγώ. 

Δύο α****** μας κάναν άνω κάτω.


RE: 1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS (blister) - D.Dimitris - 08/12/22 22:34:09

Όλα έγιναν γιατί ένας έμπορος που ήθελε να κρατήσει πολλά νούμερα, τύπωσε και άρχισε να μοιράζει όσα θέλει από την προηγούμενη μέρα, οπότε ήταν αναμενόμενο ότι θα γίνει χαμός, γιατί ήταν αυθαίρετα μοιρασμένα από κάποιον χωρίς δικαιοδοσία γιατί έτσι τον βόλευε, ειδοποιήθηκαν και κάποιοι συλλέκτες να πάρουν νούμερα για να δέσει το θέμα και να έχει πλάτες.
Πήγα 5 και 20 το πρωί και δεν υπήρχαν νούμερα γιατί είχαν δοθεί από την προηγούμενη, όπως και πολλοί άλλοι που ήρθαν το χάραμα έφαγαν και αυτοί πόρτα από κάποιον που αυθαίρετα και γιατί τον βόλευε έβγαλε αρίθμηση και έπρεπε όλοι να την σεβαστούν και να πάνε στο σπίτι τους , αφού δεν είχαν νούμερο.
Δεν μπορείς να σέβεσαι κάτι που έγινε με δόλο και αυθαίρετα.


RE: 1987-2022 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS (blister) - nikos11 - 09/12/22 09:39:56

Αυτά που γράφετε και αυτά που ακούω για τους δύο εμπόρους είναι αισχροκέρδια και αγγίζουν τα όρια της απάτης και δυστυχώς όχι τελείως άδικα κάποιος μπορεί να πει ότι γίνονται με την ανοχή (όχι τη συμμετοχή ή τη συναίνεση) ή τουλάχιστον εκμεταλλευόμενοι τα πολύ αργά αντανακλαστικά της ΤτΕ και της Δ25.