Συλλεκτικό Στέκι
ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Δημοφιλή Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-86.html)
+--- Φόρουμ: Αγγλικά Νομίσματα (https://syllektiko-steki.gr/forum-87.html)
+--- Νήμα: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 (/thread-642.html)

Σελίδες: 1 2 3 4 5


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - ellinas - 31/01/17 08:36:40

Καλημέρα στη παρέα,
όχι τέτοια κομμάτια δεν τα πιάνουμε με τα χέρια για κανένα λόγο αλλά μπορούμε άνετα να ξεβιδώσουμε τις κάψουλες για να θαυμάσουμε το νόμισμα και μετά βίδωμα πάλι και στη θέση τους.Όταν τα βλέπουμε δε βάζουμε τα μούτρα μας πάνω απο το νόμισμα γιατί η ανάσα μας μπορεί να αφήσει σημάδια πάνω και να εγκλωβιστεί υγρασία όταν ξανακλείσει η κάψουλα κάνοντας θαμπάδες


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - ANTONIOS1967 - 31/01/17 08:57:40

Γιαννάκη μη τους ακούς πουλάκι μου αυτούς τους υποχόνδριους Tongue   , μόνο με ένα τρόπο θα ευχαριστηθεις απόλυτα το νέο σου απόκτημα  Big Grin Big Grin   Heart Heart  





RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - ellinas - 31/01/17 09:19:17

Smile Smile Smile Smile Smile Smile


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - zompels - 31/01/17 09:31:25

Όλες οι UK κασετίνες (four proof pieces or five) που αποτελούν one year type έχουν μεγαλύτερη ζήτηση και υπεραξία έναντι των υπολοίπων .
Καλορίζικη.


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - haros - 31/01/17 10:28:16

Καλα, για να μην ανοιξει κανεις την πλαστικη συσκευασια, πρεπει να το εχει δει καθαρα εμπορικα το θεμα, συλλεκτης που να το αντεξει αυτο δεν νομιζω οτι υπαρχει..
Για τις καψουλες, ο.κ., αν ξερει κανεις τι κανει δεν τρεχει κατι, αλλα επειδη ο διαολος εχει πολλα ποδαρια, εγω προσωπικα το αποφευγω.
Αλλα για πιασιμο, εστω και απο το ριμ, για προυφ νομισματα οχι βρε παιδια, δεν το θελει ουτε ο Θεος δηλαδη, με καθαρα και στεγνα χερια μονο για αναγκαστικη μεταφορα π.χ. σε φλιπ για πιστοποιηση, οχι για ηδονιστικους λογους.. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


Τα τελευταια χρονια καπως εχουν βελτιωθει τα πραγματα, αλλα παλαιοτερα για να βρεις χρυσο ελληνικο προυφ που να μην το ειχαν κωλοχεριασει οι προηγουμενοι ιδιοκτητες, εψαχνες με το κυαλι...


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - gkounto - 31/01/17 11:02:00

Οντως εντυπωσιακό να μην έχει ανοιχθεί τόσα χρόνια! Σχεδόν απίστευτο. Μια φορά μου έχει συμβεί με ένα πεντόλιρο.


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - cat - 31/01/17 18:41:59

(31/01/17 08:57:40)ANTONIOS1967 Έγραψε:  Γιαννάκη μη τους ακούς πουλάκι μου αυτούς τους υποχόνδριους Tongue   , μόνο με ένα τρόπο θα ευχαριστηθεις απόλυτα το νέο σου απόκτημα  Big Grin Big Grin   Heart Heart  


Πες τα χρυσοστομε πες τα  Smile Smile Smile Big Grin


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - cat - 31/01/17 18:46:07

(31/01/17 10:28:16)haros Έγραψε:  Καλα, για να μην ανοιξει κανεις την πλαστικη συσκευασια, πρεπει να το εχει δει καθαρα εμπορικα το θεμα, συλλεκτης που να το αντεξει αυτο δεν νομιζω οτι υπαρχει..
Για τις καψουλες, ο.κ., αν ξερει κανεις τι κανει δεν τρεχει κατι, αλλα επειδη ο διαολος εχει πολλα ποδαρια, εγω προσωπικα το αποφευγω.
Αλλα για πιασιμο, εστω και απο το ριμ, για προυφ νομισματα οχι βρε παιδια, δεν το θελει ουτε ο Θεος δηλαδη, με καθαρα και στεγνα χερια μονο για αναγκαστικη μεταφορα π.χ. σε φλιπ για πιστοποιηση, οχι για ηδονιστικους λογους.. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


Τα τελευταια χρονια καπως εχουν βελτιωθει τα πραγματα, αλλα παλαιοτερα για να βρεις χρυσο ελληνικο προυφ  που να μην το ειχαν κωλοχεριασει οι προηγουμενοι ιδιοκτητες, εψαχνες με το κυαλι...

Ο ανθρωπος αγαπητε Δημητριε ειναι μια μηχανη αναζητησης της ηδονης ετσι τουλαχιστον δειχνει η υπαρξη του Μεσομεταιχμιακου ντοπαμινεργικου συστηματος (MDS) στον εγκεφαλο μας  Big Grin Big Grin


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - totoro - 01/02/17 00:56:18

Πολυ ομορφη κασετινα !
Καλοριζικη!!


RE: ΚΑΣΕΤΙΝΑ 2002 - milou - 02/02/17 15:35:43

Καλοριζικη συνονοματε η κασετινα.Παρεπιμπτοντως ειναι και η αγαπημενη μου.Εκεινος ο παλιο ANTONIO ενα δυλιρακι μου ειχε στειλει πριν χρονια και το χαζευα 3 μερες. Smile

Η γνωμη μου ειναι μην διανοηθεις να ανοιξεις τις καψουλες.Σε αυτα τα νομισματα ειναι χουφτωμα και κατοσταρικο να ξερεις..Πιο φτηνα θα σου ρθει να χουφτωσεις την Αλεξανδρατου Big Grin