Συλλεκτικό Στέκι
Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - Εκτυπώσιμη έκδοση

+- Συλλεκτικό Στέκι (https://syllektiko-steki.gr)
+-- Φόρουμ: Διάφορα Συλλεκτικά (https://syllektiko-steki.gr/forum-58.html)
+--- Φόρουμ: Διάφορα (https://syllektiko-steki.gr/forum-78.html)
+--- Νήμα: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 (/thread-668.html)

Σελίδες: 1 2


Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - haros - 05/02/17 15:09:50

Ελαβα μολις αυτο το μειλ απο την ΠΝΕ, το βαζω εδω προς ενημερωση, εχω να περασω καιρο απο εκει, να ευχηθω παντως σιδεροκεφαλοι και καλη θητεια.


Αγαπητά μέλη,

Ακολουθούν τα αποτελέσματα των εκλογών που πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017:
ΕΚΛΟΓΕΣ Δ.Σ. ΠΝΕ  05/02/2017

          ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
 
1
ΔΑΦΝΗΣ   Δημήτριος
40
2
ΩΡΑΙΟΠΟΥΛΟΣ   Ζαχαρίας
38
3
ΠΕΤΡΟΥ   Κωνσταντίνος
31
4
ΠΑΖΑΡΖΗΣ Μιχαήλ
28
5
ΜΑΡΚΟΥ   Κωνσταντίνος
23
6
ΣΤΡΑΤΑΡΙΔΑΚΗΣ   Μιχαήλ
23
7
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ   Ηλίας
17
8
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ   Φώτιος
13
9
ΔΑΒΑΡΟΥΚΑΣ     Παύλος
4



                 ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
1
MORUZZI   Luigi
40
2
ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ   Αθανάσιος
34
3
ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΣ   Ευάγγελος
31

Το Δ.Σ. θα συνέλθει σε σώμα για την εκλογή Προέδρου, Αντιπροέδρου, Ταμία κλπ την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017 ώρα 11:00 π.μ.


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - chris_1972 - 05/02/17 15:13:37

Καλή επιτυχία στο έργο τους.


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - smartmorpheus - 05/02/17 21:35:29

Σιδεροκέφαλοι λοιπόν κι ας ελπίσουμε να μην επαναληφθούν τα πρόσφατα προβλήματα...


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - KVASSOS - 05/02/17 21:51:11

Καλοριζικοι!!!Καλη Επιτυχια στο εργο σας!!!


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - μαρκος - 05/02/17 22:24:39

Καλοριζικοι-σιδεροκεφαλοι και καλη επιτυχια στο εργο τους,ευχομαι να γινει μια εκστρατεια ενημερωσης για να μπουμε και νεα μελη,νασται καλα.


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - nikos11 - 06/02/17 16:38:01

Βρε καλή επιτυχία να έχουν και καλά ξεμπερδέματα με όλα τα μπλεξίματα, αλλά με 2-3 παρόντες κάτω των 20 ετών, άλλους καμιά 15αριά μέχρι τα 50 και και καμιά 30αριά από εκεί και πάνω, το μέλλον της Ένωσης διαγράφεται ζοφερό.

Κατατέθηκαν προτάσεις για τη διενέργεια εκδηλώσεων, την ανάληψη εκδοτικών πρωτοβουλιών, τη μείωση της ετήσιας συνδρομής (τι τα θέλουμε τόσα χρήματα Angel ), την ανανέωση του εξοπλισμού, κα. Να δούμε τι θα γίνει...


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - Valeroi - 06/02/17 17:27:41

Έχω πάει κανα δυο φορές ΠΝΕ, γνώρισα αξιόλογα άτομα, ομολογώ πάντως οτι δύσκολα θα ξαναπήγαινα, πιο πολύ δε μ άρεσε το κλίμα όλο αυτό με την τσιγαρίλα ρε παιδιά πείτε με οτι θέλετε αλλά με νόμισμα BU μπορείς να πας και φεύγεις απο εκεί με νόμισμα πατινάτο καπνιστό. Μετά πέρα απο μερικά βιβλία και την βιβλιοθήκη (που δεν έχω καταφέρει να πάω) η συνδρομή δεν προσφέρει κάτι άλλο, θα μπορούσαν να γίνονται ομιλίες, δημοπρασίες, καμια έκθεση να εκδίδει κανα περιοδικό ή κανα βιβλίο.

Η ΕΦΕ (Ελληνική Φιλοτελική Εταιρεία) για παράδειγμα εκδίδει ανα δίμηνο το περιοδικό, γίνονται ομιλίες και εκδηλώσεις και έκανε και μια διεθνή έκθεση το 2015. Η συνδρομή στα 30.

Επιπλέον μου κάνει εντύπωση πως υπάρχει μόνο ένα σωματείο για νομισματάδες στην Αθήνα και δεν έχει γίνει και άλλη λέσχη - ένωση. Για παράδειγμα φιλοτελικά σωματεία στην Αθήνα είναι 5 που σκέφτομαι πολύ πρόχειρα.


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - haros - 06/02/17 18:26:38

Θα ειχε ενδιαφερον να κανουμε ενα γκαλοπ για το ποσοστο των συλλεκτων που καπνιζουν, παντως στην ΠΝΕ νομιζω οτι θα εβγαινε χαλαρα ενα 70%..
Εγω το εκοψα μαχαιρι προσφατα και το γυρισα στο ατμισμα, αλλα απο αποψη ντουμανιου χειροτερα ειναι.. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Ποτε μου δεν καταλαβα γιατι δεν εβαλαν ενα συστημα εξαερισμου στον 4ο, ποσο να κανει πια, καθως και μια κοπελλα καθε Κυριακη να φτιαχνει καφεδες στο κοστος, ετσι ωστε να μην αναγκαζονται μετα τις 10 το πρωι να την κοπανανε ολοι και να πηγαινουν στην καφετερια παρακατω, αφηνοντας τον χωρο αδειο και ανεκμεταλλευτο.
Τες πα.

Δημοπρασιες η ΠΝΕ εχει τακτικα, και μαλιστα μπορει να συμμετεχει κανεις και εξ αποστασεως.
Παιρνει 10% προμηθεια, γιαυτο και το πρωτο πονταρισμα ειναι υποχρεωτικα 10% πανω απο την τιμη εκκινησης.
Το 40αρι της συνδρομης, αν το δει κανεις μεσα στον χρονο δεν ειναι και κανα σημαντικο ποσο, οταν κληθει ομως να το δωσει, ειναι ενα 40αρι, σε εποχες δυσκολες..(ειδικα εαν δεν εχει παγκο εκει και δεν χρησιμοποιει συστηματικα τον χωρο για συναλλαγες).


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - Valeroi - 06/02/17 18:36:01

Όχι δεν είναι μεγάλο ποσό αν είναι ανταποδοτικό. Τώρα αξίζει να το δώσει κάποιος για να στήνει πάγκο για όλους τους υπόλοιπους (πέρα απο το υποστηρικτικό του πράγματος) δεν προσφέρει κάτι παραπάνω απο τη συμμετοχή σε δημοπρασίες (αν είναι και κάτι άλλο που δεν ξέρω πείτε μου)

Πρώτη φορά που είχα έρθει είχα πάθει σόκ με του ντουμάνι. Δεν είναι ο εξαερισμός, είναι άσχημο όλο αυτό. Γιατί να πάρει κάποιος τον πιτσιρικά του να τον φάει η τσιγαρίλα?


RE: Αποτελέσματα Εκλογών ΠΝΕ 05/02/2017 - haros - 06/02/17 18:51:47

Φιλε Valeroi, σε μη κερδοσκοπικα σωματεια, οπου αυτοι που ασχολουνται ειναι μη αμοιβομενοι, η ποικιλια των εκδηλωσεων, πρωτοβουλιων κλπ επαφιεται στον πατριωτισμο και στον εθελοντισμο και στον χρονο που μπορει να διαθεσουν καποιοι.
Ηδη η διεκπεραιωση των τακτικων δημοπρασιων  ειναι κατι που απαιτει την προσφορα , μη αμοιβομενου, χρονου και κοπου απο καποιους.

Οποτε οποιος εχει καποια ιδεα για οτιδηποτε επιπλεον, δεν εχει παρα να προσφερθει να αναλαβει να την υλοποιησει με δικο του κοπο και ασχολια, δεν νομιζω οτι κανεις απο την ΠΝΕ θα εχει αντιρρηση.
Γιατι οι ιδεες καλες ειναι, αλλα σαν την ιστορια με τα ποντικια και τον γατο, καποιοι θα πρεπει να κανουν τον κοπο δεσουν την κουδουνα στην ουρα.. Cool Cool